دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+4 امتیاز
14,389 بازدید
قبل در بیمه بیکاری توسط
با سلام و احترام

بنده مدتی است که حقوق بیکاری دریافت مینمایم،چندی پیش بازرس به درب منزل آمده که بنده در منزل نبودم و پس از مراجعه به تامین اجتماعی،اعلام کردند که باید اعتراض نمایید و از این پس نیز در منزل ،حضور داشته باشید.لذا با توجه به اینکه همگی ما ،علی الخصوص آقایان با خانه نشینی میانه خوبی نداریم ،و از طرفی جهت انجام امور اعضای خانواده  و خودمان( جستجوی کار-خرید-مسافرت-ورزش- رجوع به پزشک-دید و بازدید و صله رحم-امور اداری-مشکلات شخصی-امور غیر مترقبه و.....) مجبور به ترک منزل میباشیم ،از محضر اساتید عزیز سوالات ذیل را دارم:

1- در صورتیکه همه اعضاء خانواده در منزل نباشند(مثلا به مسافرت رفته باشند) و بازرس بیاید، آیا باز هم گزارش عدم حضور منظور خواهد شد؟

2-آیا مسافر کشی با خودروی شخصی نیز ، جزء مصادیق کار حساب میشود و در صورت اعلام این امر به تامین اجتماعی،بیمه بیکاری فرد، قطع خواهد شد؟

3-راه کار این مسئله چیست؟همانگونه که مستحضر هستید افراد پیر و از کار افتاده هم نمیتوانند مدت زیادی  را به طور مداوم در منزل سپری نمایند.

4-در طول مدت بیمه بیکاری چند بار بازدید انجام میشود؟

5-در صورت چند بار عدم حضور، بیمه بیکاری قطع میگردد؟

6- در صورت قطع شدن بیمه بیکاری ،بدلیل چند بار نبودن در منزل، آیا تامین اجتماعی دلایل اعلامی را خواهد پذیرفت،و در صورت عدم پذیرش آیا راههای دیگری برای اثبات این مسئله و یا احقاق حق،وجود دارد یا خیر؟

در مجموع،وقتی این مسئله از طریق اداره کار،رصد  و  پیگیری میشود،سازمان تامین اجتماعی نیز با اعمال زور و قدرت، و بوسیله این  روش که به نظر بنده شیوه  منصفانه و قابل قبولی نیست،در فکر حذف حقوق بیکاری افراد نیازمند میباشد،در صورتیکه خلق الله،حق بیمه خود را قبلا وبصورت ماهیانه پرداخت کرده اند که در هنگام نیاز، به کارشان بیاید وعصای دستشان باشد نه  اینکه این سازمان با ترفندهای مختلف و لطایف الحیل،در صدد منتفی کردن آن باشد.

رسیدگی به امور،خوب و پسندیده است ،اما روال آن باید به نحوی باشد که محکمه پسند و عادلانه باشد.این مسئله را به هر کس ،عنوان بنمایید ،بر درست نبودن این قانون و روش اذعان مینمایند و مشخص نیست چنین طرحی ،چطور مصوب و در حال اجرا است.بنده منکر نظارت و کنترل نیستم،اگر شک و تردیدی ،در این مورد  وجود دارد میتوانند دهها راه منطقی دیگر را پیشنهاد و مصوب نمایند،که اگر همگان نیز از آن راضی نباشند، لا اقل عقل سلیم آنرا تایید نماید.

با سپاس فراوان

م . م

95/04/08
قبل توسط (300 امتیاز)
سلام

بازرس 20 ابان اومده خونه نبودم،ولی لیست بیمه ابان برام رد شده،بیمه ام قطع شده یا خیر؟
قبل توسط (8,380 امتیاز)

سلام

با تشکر از طرح سوال تون در بیدبرگ.

لطفا سوال خود را در صفحه جدید مطرح کنید تا توسط مشاور به صورت اختصاصی بررسی و پاسخ داده شود.
همچنین، برای دریافت سریع پاسخ از مشاور متخصص پیشنهاد می کنم از مشاوره تلفنی بیدبرگ از طریق لینک زیر اقدام کنید

دریافت مشاوره تخصصی >>

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (54,030 امتیاز)
باسلام

1- نه خیر

2-مسافرکشی شغل نیست ولی لزومی نداره عنوان کنید درسته قانون یکی هست ولی متاسفانه مفسرین زیادی داریم که در ادارات دولتی کم نیستن

3-میتوانید با مراجعه به اداره کار اعلام کنبد که فرزندتان را به مدرسه میرسانید

4-گاها اصلا انجام نمیشه

5-قطع نمیشه ملاک برگه حضور غیابه که در تاریخ های مقرر باید به تایید اداره کار برسه

6-ملاک قطع بیمه بیکاری اشتغال فرد میباشد نه حضور در منزل .بازداشت خانگی که نیست

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (110 امتیاز)
با سپاس از پاسخگوئی سریع و پر سرعت شما.امیدوارم همه افراد همانند جنابعالی،جوابگوی سایر هموطنان باشند تا کار مردم در زمان کوتاهتر و با کیفیت بالاتری انجام شود.خدا نگهدارتان باشد.

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.