دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+1 امتیاز
20,050 بازدید
قبل در خدمات درمانی و دفترچه بیمه توسط
برای استفاده پدر و مادر بیمه شده تامین اجتماعی از دفترچه بیمه چه شرایطی لازمه ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (308,410 امتیاز)

با سلام برای تحت تکلف قرار دادن والدین بیمه شده تامین اجتماعی شرایط زیر لازم می باشد :

  • سن پدر 60 سال تمام و سن مادر 55 سال تمام باشد.
  •  سن شوهر از 60 سال متجاوز باشد یا در موارد عدم احراز شرایط سنی، به تشخیص  کمیسیون پزشکی موضوع ماده 91  قانون تامین اجتماعی  از کار افتادگی کلی داشته باشد.
  •  تامین معاش پدر و مادر به عهده بیمه شده/  مستمری بگیر باشد.
  •  به موجب قانون تامین اجتماعی مستمری دریافت نکند.
  •  در زمان ارائه تقاضای کفالت، بیمه شده سازمان نباشند.
  •   مشمول سایر صندوقهای بیمه و  بازنشستگی از نظر پرداخت  حق بیمه یا کسور بازنشستگی و یا دریافت حقوق و مستمری نباشند.

   مدارک لازم:  

  •      اصل و تصویر شناسنامه والدین یا شوهر بیمه شده زن / مستمری بگیر
  •      اصل و تصویر کارت ملی والدین یا شوهر بیمه شده زن / مستمری بگیر
  •      اصل و تصویر گواهی فوت (در صورت فوت پدر )
  •      اصل وتصویر طلاق نامه ( در صورت جدایی والدین )


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.