باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
286 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام

مالیات حقوق قرارداد محققین و پژوهشگران چگونه محاسبه می شود ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)

مطابق ماده 86 میتوانید 10 درصد کسر کنید به عنوان مالیات.
ماده 86 -
 پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده(85)­ این قانون محاسبه و کسر و‌ تا پایان ماه بعد(1) ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت‌کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‌های بعد فقط ‌تغییرات را صورت دهند.

تبصره- پرداخت‌هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی‌باشند، با عنوان حق‌المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و حق پژوهش پرداخت می‌کنند، بدون رعایت معافیت موضوع ماده (84) این قانون مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد(10%) می‌باشد.کارفرمایان موظفند درموقع پرداخت یا تخصیص، مالیات متعلقه را کسر و ظرف مدت تعیین‌شده در ماده(86) این قانون با اعلام مشخصات دریافت‌کنندگان مطابق فرم نمونه اعلام‌شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به اداره امور مالیاتی پرداخت کنند و درصورت تخلف، مسوول پرداخت مالیات و جریمه­های متعلق خواهند بود.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 442 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 657 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 421 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 726 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط هادی منصوریhadimansuori95gmail.com
+1 امتیاز
1 پاسخ 5,513 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 386 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,411 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 627 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 384 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,504 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 904 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 4,374 بازدید
+2 امتیاز
4 پاسخ 1,695 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 370 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 10,005 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 429 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 278 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 631 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 823 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...