دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
191 بازدید
قبل در مالیات املاک توسط (100 امتیاز)
با سلام

وقتی سازمانی ملکی را از شخص حقیقی اجاره میکند ( به صورت رهن و اجاره ماهانه ) آیا به مبلغ رهن هم مالیات تعلق میگیرد ؟  طبق کدام ماده ؟

با تشکر و سپاس
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,220 امتیاز)
سلام،

خیر، مطابق ماده 53 قانون، مال الجاره یا همون اجاره بها ماخذ تشخیص مالیات قرار خواهد گرفت. مطابق تبصره 9 همین ماده نیز تکلیف شخص حقوقی در کسر و پرداخت مالیات اجاره نیز بر اساس اجاره بها خواهد بود. دیده شده که  مبلغ رهن را نیز با اعمال ضریب مشمول مالیات می نمایند. البته مطابق با قانون جدید (لازم الجرا از اول سال 1395) نباید این کار انجام شود و در صورت مشاهده می توانید اعتراض نمایید. یک نامه دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی به شماره 232/20980 مورخ 1395/12/23 وجود دارد که در خصوص کسر مالیات تکلیفی اجاره، کسر مالیات از مبلغ قرض الحسنه (رهن) را جایز ندانسته.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین

.
.
...