درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
3,631 بازدید
قبل در مالیات ارزش افزوده توسط (190 امتیاز)

با سلام و احترام

سازمان مالیات بر ارزش افزوده نسبت عملکرد شرکت اینجانب (که در حوزه تولید صنایع فلزی مشغول است) طی 10 سال گذشته بررسی و رای داده است ( شهر تهران - ناحیه غرب )

دوبار اعتراض نموده ام ، به هیئت بدوی و سپس به هیئت عالی

حال رای قطعی و به اجرائیات ارسال شده است؛ ذکر میکنند که رای قطعی است و همچنین ممنوع المعامله میباشم؛ و پس از قبول تقسیط از ممنوع المعامله بودن خارج و همچنین میتوانم پس از تقسیط اعتراض مجدد کنم.

و اما سوالهای حقیر:

  1.  چگونه میتوانم متوجه شوم که ممنوع العامله هستم یا خیر؟ و ایا من (مدیرعامل) را ممنوع العامله میکنند یا شرکتم را؟
  2.  آیا میتوانم اعتراضم را به دبیرخانه هیات ماده ۲۵۱مکرر تقدیم کنم یا میبایست ابتدا تقسیط کنم؟
  3. ایا قبول تقسیط به نوعی پذیرش نیست؟ و واقعاً صحیح است که پس از تقسیط میتوانم مجدد اعتراض کنم؟

شرکت اینجانب یک شرکت 20 ساله در زمینه تولیدات مصنوعات فلزی و دارای 30 کارگر بیمه ای است و همچنین مالیات عملکرد سال 96 شرکت را نیز کامل پرداخت نموده ام.

باتشکر فراوان

دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (13,700 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

سلام،

جهت شکایات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده امکان شکایت به شورای عالی مالیاتی (ماده 251) را ندارید

مراجع حل اختلاف مالیاتی جهت اعتراض به برگ مطالبات ارزش افزوده: رئیس امور مالیاتی(ممیز کل)، هیئت های حل اختلاف بدوی و تجدید نظر موضوع مواد 238، 244 و 247 ، هیات موضوع ماده 216 (در مرحله اجرائیات)، ماده 251 مکرر و در نهایت دیوان عدالت اداری می باشد

مطابق تبصره 1 ماده 247، مقدار مالیات قابل قبول (ابرازی) را باید قبل از هیات تجدید نظر پرداخت و نسبت به مازاد درخواست تجدید نظر دهید

اکنون که در مرحله اجرائیات قرار دارید، در صورت اشکال در روند عملیات اجرائی یا ایراد در روال قطعیت پرونده می توانید جهت مراجعه به هیات ماده 216 درخواست نمایید.

با تشکیل پرونده در ادارات وصول و اجرا خودبخ خود شرکت و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل ممنوع المعامله تلقی خواهند شد، اما در عمل این موضوع ممکن است خیلی مشکل ساز نباشد. بعضا در هنگام نقل و انتقالات در دفاتر اسناد رسمی ممکن است دچار مشکل شوید.

شکایت به هیات سه نفر 251 مکرر زمان بر است، قبل از آن مالیات را از شما وصول می نمایند و  پس از پرداخت یا تقسیط هم می توانید مراحل دادرسی مالیاتی را پیش ببرید.

 

 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (92,320 امتیاز)
شرکت وشخص مدیر عامل ممنوع معامله میشوند وممنوع خروج ومسدود کردن حساب ودیگر موارد بهتراست توافق کنید قسط بندی کنید وحتما درمورد جرائم درخواست بخشودگی حداکثری نمایید جرایم ماده 22و23بسیارسنگین است یکی ازمواردی که حتما اعتراض کنید حریمه ماده 23که زمان تاثیرزیادی دارد وبخش اعظم ان به علت تاخیردررسیدگی اداره ارزش افزوده است .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...