باز هستیم
+2 امتیاز
3,159 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
قوانین جدید مالیاتی سال 96 برای مشاغل چیست ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,070 امتیاز)

اصلی ترین تغیرات در ماده 100 داده شده است که مشاغل را مکلف به ارائه اظعارنامه تا آخر خرداد ماه مینماید.


ماده 100 -
 مودیان موضوع این فصل این قانون مکلف اند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت‌های شغلی خود را در یک­ سال مالیاتی برای هر واحد شغلی یا برای هر محل جداگانه طبق‌ نمونه‌ای که وسیله سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد تنظیم و تا آخر خرداد ماه سال بعد به اداره امور مالیاتی محل شغل خود تسلیم و مالیات ‌متعلق را به نرخ مذکور در ماده (131) این قانون پرداخت نمایند.

تبصره- سازمان امور مالیاتی کشور می­تواند برخی از مشاغل یا گروههایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده(84) این قانون باشد از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مودیان مذکور را به‌صورت مقطوع تعیین و وصول نماید. در مواردی که مودی کمتر از یک سال مالی به فعالیت اشتغال داشته باشد مالیات متعلق نسبت به مدت اشتغال محاسبه و وصول می‌شود.

حکم این تبصره مانع از رسیدگی به اظهارنامه‌های مالیاتی تسلیم شده در موعد مقرر نخواهد بود


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
توسط
سلام وخسته نباشید. بنده یک مغازه اجاره کردم برای فروش ظروف یکبار مصرف گیاهی واز شهر دیگری برایم محصولات فرستاده میشه.سوال اینجاست که بنده ماهیانه 2میلیون درآمد دارم ولی 400هزارتومان بابت اجاره مغازه و400 هزارتومان بابت هزینه بار پرداخت میکنم آیا با احتساب این موارد تا 2میلیون شامل مالیات نمیشه یا با این موارد کاری ندارند فقط درآمد مهم است؟ ممنون از شما
توسط (15,700 امتیاز)
سلام
در صورتی که سوال جدید دارید می تونید از بخش طرح سوال در بالای صفحه استفاده نمایید:
https://www.bidbarg.com/tax/ask

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 417 بازدید
تماس با ما
درباره ما
بلاگ
قوانین

آدرس:  تهران، چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور، برج فناوری دانشگاه امیر کبیر، واحد 102  ​

تلفن: 02191023784 

 

...