دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
1,108 بازدید
قبل در مالیات ارزش افزوده توسط (120 امتیاز)
در مورد 1 (مالیات ارزش افزوده) قسمت الف (تامین کننده حقیقی که عضو سامانه ارزش افزوده نیست) در متن قانون گفته شده که مالیات تراکنش رو کسب و کار پرداخت میکنه درحالی که در سایت های بزرگ فروشگاهی حال حاضر چنین چیزی وجود نداره و فقط از کارمزد این تراکنش مالیات داده میشه.این موضوع را علنا در سایتشان اعلام کرده اند. چنین چیزی چطور امکان پذیر است؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (13,700 امتیاز)

وقت بخیر،

1. در متن قانون این جمله « مالیات تراکنش را کسب و کار پرداخت میکند» وجود ندارد.

2. طبق مراحل هفت گانه ارزش افزوده باید بررسی شود شخص حقیقی ارائه دهنده خدمت/محصول شخص حقیقی مشمول نظام ارزش افزوده هست یا خیر. در صورتی که مشمول باشد، مبالغ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده (9% در حال حاضر) توسط  کسب و کار واسطه کسر و از طریق ارائه دهنده خدمت/محصول با ارائه اظهارنامه ارزش افزوده به سازمان پرداخت گردد. دقت نمایید بسیاری از اشخاص، به خصوص اشخاص حقیقی که تحت «پلتفرم های» رایج اقدام به فروش محصول مینمایند مشمول و مجاز به دریافت ارزش افزوده نیستند.

3. کسب و کار واسطه صرفا مسئول ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده کارمزد یا درآمد خدمات ارائه شده توسط خود است. این موضوع نافی همکاری کسب و کار واسطه در کسر مالیات ارزش افزوده اصل کالا یا خدمت برای ارائه دهنده به دلیل ارتباط مستقیم با مشتری نهایی نیست.

 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.