درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
642 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط (140 امتیاز)
با سلام ، سوال پرسیده بودم که آیا در ارتباط با کاهش مالیات در اظهارنامه مالیاتی مطابق با تبصره 7 ماده 105 قانون مالیاتهای مستقیم بایستی ثبتی در دفاتر صورت بگیرد یا خیر ؟ که در پاسخ فرموده بودید دراستانداردهای جدید الزامی بر محاسبه وصدور سند ذخیره مالیات ندارید واصولا ثبتی برای مورد سوال شما وجودندارد
حال این سوال مطرح میگردد: در پایان سال و پس از بستن حسابها و مشخص شدن مبلغ سود می بایست مالیات شناسائی و در حسابها تحت عنوان ذخیره مالیات ثبت گردد. هنگام تکمیل اظهارنامه و زمانی که درآمد ابرازی سال مالی از درآمد ابرازی سال مالی قبل بیشتر باشد مطابق با تبصره 7 ماده 105 به ازاء از 10% افزایش یک واحد درصد و حداکثر تا 5% از نرخ مالیات کاسته می شود . مثلا مالیات 100 ریال شناسایی و در پایان سال ثبت شده ولیکن هنگام تکمیل اظهارنامه و استفاده از ماده قانونی مالیات به 80 کاهش می یابد . حال این 20 ریال را چگونه بایستی در حسابها انعکاس داد تا بتوان ذخیره 100 منعکس در دفاتر را صفر نمود.
سند حسابداری ک
ذخیره مالیات        100
بانک پرداخت مالیات              80
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟                        20
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (90,960 امتیاز)
وقتی نیازی به شناسایی ذخیره مالیات نباشد سود ناخالص در حساب سودوزیان جاری میماند بعدازصدور برگ قطعی مالیات ازسود کم میشودمالیات دراظهارنامه ابرازی است

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...