باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,038 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (30,180 امتیاز)
با تشکر از آقای رییسی عزیز

ما از همه حق المشاوره ها مبلغ 10% موضوع تبصره 1 قانون مالیات مستقیم رو کسر می کنیم و به اداره مالیات پرداخت می کنیم و مابقی را به حساب مشاور پرداخت می کنیم.

آیا مشاورانی که کمتر از 18 میلیون تومن در سال ازمون حق المشاوره دریافت می کنن معاف از این قانون هستن ؟ در واقع آیا کسی که بالاتر از 18 میلیون تومن در سال حق المشاوره دریافت میکنه، تا 18 میلیون از پرداخت مالیات موضوع ماده 86 معاف است و به مابقی حق المشاوره دریافتی 10% مالیات تعلق می گیرد ؟

قانون گفته که: پرداخت‌کنندگان مکلفند هنگام هر پرداخت، مالیات متعلق را با رعایت معافیت‌های قانونی مربوط به حقوق به جز معافیت موضوع ماده ۸۴ این قانون، به نرخ مقطوع ۱۰ درصد محاسبه، کسر و حداکثر تا پایان ماه بعد... پرداخت کنند
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (119,530 امتیاز)
مشمولان ماده 86 سقف معافیت مالیاتی ندارند واز یک ریال تابی نهایت بایدمالیات کسرشود

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 967 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...