باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,378 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (120 امتیاز)
باسلام و عرض ادب
حدود 3 تا 4 سال است که فروشگاه اینترنتی دارم که بیشتر روند کاری آن خرید و سفارش کالا از سایتهای خارجی است، و در بعضی موارد محصولاتی انگشت شمار و محدود که تقاضای خوبی دارن هم در انبار ایران به فروش میرسانیم ولی در حد چندقلم و تعداد خیلی محدود است.

لازم به ذکر است هیچگونه مکان فیزیکی ندارم و صرفا از طریق وبسایت اقدام به کسب درامد میکردم و نماد اعتماد هم از اول داشتم.

حدود 2 تا 3ماه پیش به اداره مالیات اظهار شدم و ظاهرا همان سال اخذ نماد،برایم خودشان پرونده تشکیل دادن،چون وقتی به اداره مالیاتی اظهار شدم و مراجعه کردم پرونده ی آبی رنگ که اسم و فامیل بنده روی آن نوشته بود و  نوشته شده بود نماد الکترونیک.

یک کاغذ که مبلغ مالیات 690هزارتومان هم درج شده بود(فکر میکنم مقداری از آن جریمه دیرکرد آن بود) که نسبت به آن اعتراض کردم و رئیس اداره مالیاتی هم حدود 120هزارتومان کسر کردن ولی بنده بازم قبول نکردم چون در آن سال بنده فعالیت و درامدی نداشتم و برای اثبات پرینت یکساله از درگاه پرداخت گرفتم و به اداره مالیاتی ارائه دادم و گفتند قرار کارشناسی صادر میکنیم و اطلاع میدهیم ولی برای سری بعد اظهارنامه باید پر کنم.
تا الان که خبری از تماسشان نشده، میخواهم بدانم اول اینکه تکلیف این چی میشود؟ درامد زیادی ندارم از این سایت در سال  کل سود قطعا به 15 میلیون نمیرسد.چه اقدام باید انجام بدهم؟

در خصوص اظهارنامه ،امدم ثبتنام کد اقتصادی انجام دهم، شناسه پروانه کسب و ... میخواهد که بنده ندارم چون فقط از طریق وبسایت کسب درامد دارم و نماد اعتماد الکترونیکی دارم، برای اظهارنامه باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (119,490 امتیاز)
به وزارت ارشاد (یامتولی این کار که برکارشما نظارت دارد)مراجعه  نمایید ومجوز دریافت نمایید وباشماره مجوز میتوان مراحل قانونی ثبت نام راانجام داد

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
توسط (30,180 امتیاز)
آقای رهنما، ایشون گفتن که "اینماد" رو دارن. ایشون نیازی نیست به وزارت ارشاد رجوع کنن. مستقیم می تونن به اداره مالیات برای تشکیل پرونده رجوع کنن، فقط باید آدرس و کد پستی داشته باشن برای اخذ کد اقتصادی.

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 268 بازدید
سوال شده تیر 20, 2021 در حسابداری و مالیات توسط aliali80 (100 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 221 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,437 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 271 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 502 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...