درخواست مشاور متخصص
+2 امتیاز
230 بازدید
در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط
ویرایش شده توسط
شرکتی  ایرانی  که  درایران ثبت شذه باشد اگربخشی ازسهامداران ایرانی وبخشی خارجی باشد ویا همه سهامداران خارجی باشند
مشمول کدام ماده قانون حدید هستند؟؟ ماده 107 قانون مالیات یا ماده 94 ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
ماده 107 به شرکت های خارجی یا اشخاص خارجی اشاره دارد. از آنجایی که این شرکت ها ایرانی بوده اند در نتیجه نوع ملیت سهامداران تاثیری در نحوه ی محسابه مالیات شرکت ندارد. میتونیم فرض را بر این بگذاریم آیا اگر یکی از این سهامداران غیر ایرانی از شرکت بروند باید قانون در خصوص آن تغیر کند؟ خیر.

پس ماده 107 را میتوان اینگونه استباط کرد که درآمد حاصل از سرمایه گذاری همان شخص غیر ایرانی فقط مشمول ماده 107میباشد (آن هم در صورت ارائه اظهارنامه و داستن کد اقتصادی اتباع خارجی) نه شرکت.

بنا براین مالیات شرکت به صورت عادی محاسبه خواهد شد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...