باز هستیم
0 امتیاز
1,360 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام

بنده بعنوان شخص حقیقی سامانه تبلیغاتی داشته که از آن اصلا استفاده ننموده ام و درآمدی هم نداشتم،  هم اکنون قراردادی با شرکتی بسته و حق امتیاز استفاده از این سامانه را از تیرماه 96 تا اسفند 96 به شرکت واگذار کرده ام .حال بنده خدمات انفورماتیکی نفروخته ام و فقط طبق قرارداد واگذار کرده ام که پس از تاریخ مشخص دوباره در اختیار بنده خواهد بود، درآمد دریافتی از شرکت مشمول مالیات بر ارزش افزوده میگردد یا فقط مالیات بردرآمد شامل آن می گردد؟لازم به توضیح هست بنده تا بحال برای مالیات ارزش افزوده ثبت نامی نکرده ام.

بنده در اداره مالیات بعنوان شخص حقیقی پرونده اقتصادی داشته و مالیات بر درآمد های سایر خدمات خود می دهم آیا نیاز است در مرتبط با این کار شروع به کار جدیدی به اداره مالیات تحویل دهم یا فقط اظهارنامه کافیست؟

متشکرم
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)
سلام

در خصوص سئوال شما دو مطلب وجود دارد

1- فعالیت شما در ردیف ماده 12 ق ا ا قرار نمیگیرد پس این درامد شما مشمول ارزش افزوده می باشد

2- شما تا کنون در نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نکرده اید در نتیجه نمیتوانید هم این مالیات را از طرف مقابل دریافت کنید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
تماس با ما
درباره ما
بلاگ
قوانین و شرایط
حریم خصوصی

آدرس:  تهران، چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور، برج فناوری دانشگاه امیر کبیر، واحد 102  ​

تلفن: 02191023784 


مجوز اینماد - Enamad Trust Certificate

 

مجوز نماد اعتماد الکترونیک

Zarinpal Trust Certificate

پرداخت امن با زرین پال

 

...