درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
2,482 بازدید
در مالیات املاک توسط (120 امتیاز)

با سلام

یک ملک اداری (سند اداری) واقع در میدان ولیعصر به مبلغ 8,500,000,000 ريال مبایعه شده که طبیعتا جهت تکمیل معامله، دفتر خانه مفاصا حساب دارایی خواسته، پس از مراجعه به دارایی مرکز و ممیز مربوطه عددی حدود 410,000,000 ريال به عنوان مبلغ مالیات بر نقل و انتقال از سوی دارایی تعیین شده و اعلام داشته اند که بیشتر این مبلغ مربوط به مالیات نقل و انتقال سرقفلی می باشد.

سوال:

1- آیا مالیات سرقفلی به ملک اداری تعلق میگیرد و یا صرفا متعلق به ملک تجاری میباشد؟

2-آیا بند "ز" تبصره 6 ماده واحده قانون بودجه سال 1395 کل کشور مصوب 1395/02/17 مجلس شورای اسلامی به اجرا گذاشته شده است؟



ادمین:  - در صورتیکه چند سوال دارید، برای دریافت سریعتر و بهتر پاسخ خود، هر سوال را در صفحات جداگانه بپرسید تا به صورت جداگانه بررسی و پاسخ داده شود.

سوال سوم: نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال ملک اداری




با تشکر پیشا پیش از بذل توجه شما و وقتی که صرف پاسخ دادن به این سوال می فرمایید.

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (15,780 امتیاز)
سلام
1- حق واگذاری به ملک تجاری و اداری تعلق میگیرد اما مسئله این است که ایا در زمان فروش هر ملک تجاری و یا اداری باید مالیات حق واگذاری محل هم دریافت گردد؟

برابر با بند 5 بخشنامه 13530 مورخ 27-07-1384 در هر نقل و انتقال ملک نباید حق واگذاری نیز محاسبه بشود

2- در خصوص تبصره ز ماده 6 قانون بودجه سال 1395 باید عرض کنم این تبصره و شرایطش در سال 1395 کارکرد داشته است و با پایان یافتن بودجه سال 1395 و عدم تمدید آن در بودجه سال 1396 دیگه این روش در محاسبه قابل اجرا نیست.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...