باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
2,112 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
آیا شرکتی که بعنوان شخص حقوقی در ملکی که مالک آن شخص مدیرعامل شرکت میباشد فعالیت دارد

آیا مدیر عامل شرکت که مالک محل شرکت میباشد میبایست مالیات اجاره پرداخت کند؟ از آنجا که شرکت شخصیتی حقوقی است و مالک شخص حقیقی ولی در واقعیت مبلغی بابت اجاره پرداخت نمیشود چگونه میتوان از پرداخت مالیات اجاره بها معاف شد؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)
سلام

بر اساس اصل تفکیک شخصیت مدیر عامل در مقام صاحب ملک به عنوان مودی شناخته میشود و مشمول مالیات بر در امد اجاره املاک می باشد.

شرکت هم بر اساس تبصره 9 ماده 53 مکلف به کسر مالیات از هر پرداخت می باشد.

حتا اگر ملک را رهن کامل هم بزنید باز مدیر عامل بر اساس ماده 54 مشمول مالیات بر درامد اجاره است.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 405 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,929 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 744 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 576 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 609 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...