برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
1,789 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (17,070 امتیاز)
آیا کارکنان شرکتهای دانش بنیان می توانند از معافیت مالیات بر حقوق استفاده کنند؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (17,070 امتیاز)
: خیر، با توجه به اینکه در ماده۲۰ آيين نامه اجرايي قانون حمايت از شركت ها و موسسات دانش بنيان، درآمدهای مشمول مالیات شرکتها و مؤسسات دانش بنیان ناشی از قراردادها و فعالیتهای تحقیق و توسعه، تجاری سازی و تولید محصولات و خدمات دانش بنیان به مدت پانزده سال از مالیات موضوع ماده (۱۰۵) قانون مالیاتهای مستقیم معاف گردیده است لذا شرکتهای دانش بنیان تنها از موضوع ماده 105 قانون مالیاتهای مستقیم معاف بوده و این معافیت مشمول مالیات افراد حقیقی (کارکنان) این شرکتها نمی‌شود.

لازم به ذکر است که شرکتهای مستقر در پارکهای علم و فناوری با توجه به بخشنامه شماره: 04-95-200 مورخ 22/01/95  می توانند با هماهنگی مدیریت پارک علم و فناوری از معافیت حقوق کارکنان مستقر در پارک برخوردار شوند.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 223 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 577 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 548 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,390 بازدید
سوال شده اردیبهشت 20, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
+2 امتیاز
1 پاسخ 370 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 278 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,083 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 429 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 652 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط هادی منصوریhadimansuori95gmail.com
+2 امتیاز
1 پاسخ 322 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...