باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+2 امتیاز
394 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (17,100 امتیاز)
آیا شرکتهای دانش بنیان می­توانند از معافیتهای مالیاتی دیگر همچون معافیت شرکتهای دارای پروانه بهره برداری (ماده 132 قانون مالیات مستقیم) استفاده کنند ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (17,100 امتیاز)
بله؛ با توجه به دستورالعمل اجرايي موضوع ماده 22 آيين‌نامه اجرايي قانون حمايت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنيان، معافیتهای مالیاتی شرکتهای دانش بنیان (ماده 3 قانون) صرفا مربوط به درآمدهای ناشی از مصادیق فعالیتهای دانش بنیان بوده که توسط کارگروه به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌گردد. لذا ممکن است که بخشی از درآمدهای شرکت معاف شده و ما بقی فعالیتها مشمول مالیات گردد. با این وجود شرکتها و موسساتی که مشمول معافیتهای دیگر قانون همچون ماده 132 قانون مالیات مستقیم می باشند، می­توانند برای تمام و یا بخشی از فعالیت­های خود از دیگر معافیتها استفاده نمایند، مشروط بر اینکه شرکت برای هر بخش از درآمد خود صرفا از یک معافیت استفاده نماید. به عبارتی در زمان تکمیل اظهارنامه مالیاتی در جدول مربوط به معافیتها (جدول 6)، شرکت هر درآمد خود را باید تنها در یک ردیف از جدول وارد نماید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 304 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 311 بازدید
سوال شده مهر 21, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
0 امتیاز
1 پاسخ 282 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 360 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 803 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 317 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 563 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 235 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 476 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 483 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...