درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,279 بازدید
در جریمه و بدهی مالیات توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط

با سلام

من سال ۸۸ شرکتی را با مسولیت محدود تاسیس کردم و از اون موقع تا الان چند تا فاکتور فرستاده بودم (یکیش ۳۰ میلیون بوده و به حساب شرکت واریز شده  و با کد اقتصادی موقت اما بقیش بصورت قراردادی و تفاهم نامه بوده که مستقیما به حساب شخصی من واریز شده مبالغش) و احتمال هم میدم که جریمه مالیاتی به من خورده باشه یا بخوره.

 من کد اقتصادی موقت گرفته بودم سال ۹۰ ولی سال پیش که رفتم اداره مالیات برای گرفتن کد اقتصادی اصلی بهم گفتن پرونده قبلی(کد اقتصادی موقتت) ثبت نشده اصلا!!! 

با توجه به اینکه من از پارسال مهاجرت کردم خارج از ایران, قبلش رفتم اداره مالیات که ببینم چیکار باید بکنم و اونا گفتن برو منتظر باش تا جریمه برات بریده بشه برای سالهای قبل. 

من توی این چند ساله اصلا اظهارنامه مالیاتی هم ثبت نکردم و شرکت هم هیچ عدم فعالیتی براش نزدم. حالا با توجه به اینکه یکی دو سال یه بار میخوام برگردم ایران برای سرزدن به خانواده میترسم این جریمه باعث ممنوع الخروجیم بشه...

سوال من این است بفرض جریمه شدن من سرمالیه شرکت که ۱۵ میلیون تومان است و من سهام دار اصلی هستم, میتونم حداکثر ۱۵ میلیون تومان جریمه (با توجه به سهام اولیه شرکت) و نه بیشتر برای خودم درنظر بگیرم؟ 

که فرض اینکه میزان جریمه برای ممنوع الخروجی به حد نصاب نمیرسیه میتونم خیالم راحت بشه که شاید وضعیتم در بدترین شرایط بدهی مالیاتی برابر سرمایه شرکت باشه؟ که تهش ۱۵ بدم و کلا مشکل حل بشه؟

با تشکر فراوان از راهنمایی شما

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (91,040 امتیاز)
این درست که درشرکت های سهامی بخصوص مسیولیت محدود تابه اندازه سرمایه شرکت متعهدبه پرداخت دیون خودهستید ولی مالیات یک وظیفه وتعهداست که هنگام تحصیل درآمد موظف به پرداخت آن بوده اید وربطی به سرمایه شماندارد وازهرطریق ممکن سعی میشودازشمادریافت شود

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...