درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,768 بازدید
قبل در مالیات ارث توسط
با سلام
و تشکر بابت پاسخگویی
شخصی در سال ۹۳فوت کردند ورثه هیچ اقدامی برای انحصار وراثت انجام ندادند حال که تصمیم گرفتند برای انحصار وراثت

 آیا در مالیات بر ارث که اظهارنامه ندادند مشمول جریمه میشوند؟قانون مالیات قدیم شامل آنها میشود؟واینکه چه زمانی بایدمالیات برارث رو پرداخت کنند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (14,940 امتیاز)
سلام

وفق ماده 26 ق م م ظرف یکسال از تاریخ فوت باید اظهارنامه ارسال گردد

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (4,580 امتیاز)

سلام

  1. طبق قانون مالیات های مستقیم جدید ( مصوب 94/04/31)، و مطابق با بند 5 ماده 17 زمان انتقال به نام وراث مالیات از شما اخذ خواهد شد و ابراز آن در اظهارنامه مبنای اخذ مالیات نیست.
  2.   مطابق با ماده 9 آیین نامه اجرایی موضوع تبصره 2 ماده 26، عدم تسلیم اظهارنامه ارث یا تسلیم خارج از موعد مقرر موجب تعلق جریمه ماده 192 (10%) نخواهد بود.

برگقته از پاسخ آقای فدایی در لینک زیر:

آیا عدم درج کامل اموال متوفی در تکمیل اظهرنامه مالیات بر ارث مشکلی ایجاد می کند ؟

 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

+2 امتیاز
1 پاسخ 390 بازدید
  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...