درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,347 بازدید
قبل در مالیات ارث توسط (140 امتیاز)
سلام و ادب.

آیا در موردی که بیش از یک سال فوت رخ داده (با علم به جریمه 10%) ،برای اظهار دارایی جهت مالیات بر ارث مراجعه کنیم و بجای تمام دارایی ، صرفا سپرده بانکی و سهام و خودرو را اظهار نماییم و زمین کشاورزی را اظهار نکنیم و آنرا موکول به زمان تقسیم یا فروش نماییم مشکلی پیش می آید و یا متضرر می شویم؟با سپاس
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (13,700 امتیاز)
وقت بخیر،

1- طبق قانون مالیات های مستقیم جدید ( مصوب 94/04/31)، و مطابق با بند 5 ماده 17 زمان انتقال به نام وراث مالیات از شما اخذ خواهد شد و ابراز آن در اظهارنامه مبنای اخذ مالیات نیست.

2-  مطابق با ماده 9 آیین نامه اجرایی موضوع تبصره 2 ماده 26، عدم تسلیم اظهارنامه ارث یا تسلیم خارج از موعد مقرر موجب تعلق جریمه ماده 192 (10%) نخواهد بود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...