برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,582 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط

من خانمی هستم مالک یک باب مغازه که قرار است مشاور املاک باشد. برای صدور جواز کسب به نام همسرم مراجعه کردیم و گفتند جواز به نام مالک صادر می شود و اگر به نام شوهرم صادر شود هم مشمول مالیات بر درامد و هم مالیات مستغلات می شویم  ضمنا هر دو کارمند دولت هستیم.

 حال سوال من این است ایا ملکی که خود اعضای خانواده در ان کار می کنند مشمول مالیات مستغلات می شود ؟
 و چه راهی وجود دارد ( به جز تغییر مالکیت ) که بتوان  مشمول معافیت مالیاتی شویم چون یک جا خواندم که  اگر افراد درجه یک ملک را اجاره کنند مشمول معافیت می شوند
 از راهنمایی شما بینهایت سپاسگزارم
3 پاسخ
0 امتیاز
توسط (118,770 امتیاز)
بهترین کار تنظیم مشارکت نامه است که محضری انجام میشود که هم پروانه کسب میدهند وهم معافیت استفاده میکنید وهم مالیات اجاره نمیدهید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (340 امتیاز)
در هر صورت شما مشمول مالیات میشوید حتی اگر اجاره ای دریافت نگردد طبق قانون مشمول پرداخت مالیات بر درآمد اتفاقی خواهید شد

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (340 امتیاز)
ضمنا توجه به کارمند بودن شما استفاده از معافیت موضوع ماده 84ق.م.م. در راستای ماده57 منتفی خواهد بود

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 103 بازدید
سوال شده دی 30, 2022 در حسابداری و مالیات توسط ramzin (100 امتیاز)
+2 امتیاز
1 پاسخ 776 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 524 بازدید
سوال شده فروردین 10, 2017 در حسابداری و مالیات توسط رنجبر (270 امتیاز)
+2 امتیاز
2 پاسخ 362 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...