باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,729 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
ویرایش شده توسط
آموزشگاه می خواهد 10 درصد مالیات از حقوق ما کسر کند آیا این کار قانونی است؟

بر اساس کدام قانون این کار صورت می گیرد
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (5,300 امتیاز)

سلام بله این کسر از پرداختی براساس قانون اصلاح ماده 86 قانون مالیات های مستقیم صورت گرفته است و کاملا قانونی می باشد

قانون اصلاح ماده 86 قانون مالیات های مستقیم که در قالب لایحه از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده بود، پس از تصویب آماده ابلاغ شد.

این قانون مشتمل بر ماده واحده و دو تبصره است که در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ از سوی شورای نگهبان تایید شد.

قانون اصلاح ماده 86 قانون مالیات های مستقیم که در قالب لایحه از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده بود، پس از تصویب آماده ابلاغ شد.

این قانون مشتمل بر ماده واحده و دو تبصره است که در تاریخ 44 مرداد 4396 از سوی شورای نگهبان تایید شد.

بر اساس ماده واحده این لایحه تبصره ماده 86 اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب 34 تیر ماه 4394 حذف و دو تبصره به شرح زیر به ماده مذکور الحاق می شود:

  • تبصره 4 : در مورد پرداخت‌هایی که از طرف غیر از پرداخت‌کننده اصلی حقوق به اشخاص حقیقی به عمل می‌آید، پرداخت‌کنندگان مکلفند هنگام هر پرداخت، مالیات متعلق را با رعایت معافیت‌های قانونی مربوط به حقوق به جز معافیت موضوع ماده 84 این قانون، به نرخ مقطوع 40 درصد محاسبه، کسر و حداکثر تا پایان ماه بعد با فهرستی حاوی نام و نشانی دریافت‌کنندگان و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت کنند و در صورت تخلف، مسئول پرداخت مالیات و جریمه‌های متعلق خواهند بود.
  • تبصره 2 : پرداخت‌های دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری که دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر موسسات آموزشی و پژوهشی قانونی دارای مجوز رسمی از وزارتین فوق الذکر می باشند، به اشخاص حقیقی اعم از کارکنان و غیر کارکنان خود در قالب حق‌التدریس مشمول مالیات مقطوع به نرخ 40 درصد و حق التحقیق، حق پژوهش و قراردادهای پژوهشی و تحقیقاتی مشمول مالیات مقطوع به نرخ پنج درصد، با رعایت سایر احکام مقرر در تبصره یک، خواهد بود.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 1,513 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 792 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,549 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 370 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3,092 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,401 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 513 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,411 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 816 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 386 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 519 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 726 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط هادی منصوریhadimansuori95gmail.com
0 امتیاز
1 پاسخ 1,204 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 807 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 657 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 451 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 1,222 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,872 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...