باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
10,575 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
ویرایش شده توسط
اگر متوفی سال 77 دارای اموال متغیر مثال ملک و کارخانه و سهام باشد، آیا می توان برای دریافت وکالت از وراث نسبت به سهام فقط مالیات بر ارث سهام را پرداخت کرد و فرم 19دریافت نمود؟ در واقع، آیا می توان فرم 19 مالیاتی سهام را برای متوفی سال 77 جدا از اموال دیگر دریافت کرد؟

لطفأ مواد و تبصره های قانون را در جواب بهم بگید تشکر
توسط (33,910 امتیاز)
پیشنهاد میکنم ماده های 17 تا 43 را مطالعه فرمایید.
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (14,300 امتیاز)

سلام،

خیر با توجه به تاریخ فوت که قبل از ابتدای سال 95 هست، مطابق قانون قدیم رفتار میشه که در این قانون برای کلیه ماترک مرحوم باید یک برگ ماده 19 یا به عبارتی مفاصاحساب دریافت کرد.

تبصره ماده 28 قانون قدیم (مصوب 80) بر ضرورت ارائه مفاصاحساب پرداخت مالیات بر ارث توسط اداره مالیاتی تاکید میکرد.
 
طبق اصلاحیه مورخ 1394/04/31 قانون که از اول سال 95 اجرایی شده اگر تاریخ فوت بعد از ابتدای سال 95 بود میتونستید برای هر قلم ماترک پس از پرداخت مالیات مفاصای جداگانه بگیرید. که اصلا فرم ماده 19 دیگه نمیگن بهش. چون ماده 19 حذف شده.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (5,740 امتیاز)
سلام

خیر با توجه به تاریخ فوت که قبل از ابتدای سال 95 هست، مطابق قانون قدیم رفتار میشه که در این قانون برای کلیه ماترک مرحوم باید یک برگ ماده 19 یا به عبارتی مفاصاحساب دریافت کرد.

تبصره ماده 28 قانون قدیم (مصوب 80) بر ضرورت ارائه مفاصاحساب پرداخت مالیات بر ارث توسط اداره مالیاتی تاکید میکرد.

 

طبق اصلاحیه مورخ 1394/04/31 قانون که از اول سال 95 اجرایی شده اگر تاریخ فوت بعد از ابتدای سال 95 بود میتونستید برای هر قلم ماترک پس از پرداخت مالیات مفاصای جداگانه بگیرید. که اصلا فرم ماده 19 دیگه نمیگن بهش. چون ماده 19 حذف شده.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 3,414 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 826 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,312 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,836 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 651 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 13,753 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 968 بازدید
سوال شده بهمن 12, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
0 امتیاز
1 پاسخ 359 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 2,491 بازدید
سوال شده شهریور 20, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,883 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 3,049 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 483 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,417 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 15,379 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 701 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 4,731 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 10,019 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 3,709 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...