درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,732 بازدید
در مالیات ارزش افزوده توسط (16,500 امتیاز)
سلام

در اظهارنامه مالیات ارزش افزوده دو قسمت اصلی است. 1. قسمتی که اطلاعات مربوط به فروش را وارد می کنیم. 2. قسمتی که اطلاعات مربوط به خرید را وارد می کنیم

آیا هزینه ای که به عنوان ارزش افزوده در فاکتور خرید پرداخت کرده ایم از مالیات ارزش افزوده ای که بابت فروش دریافت کرده ایم کسر می گردد. منطق و قانون این کار چگونه است ؟ خیلی ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط (92,240 امتیاز)
دقیقا برداشت وعملکرد شما صحیح است
به همین صورت عمل. نمایید
جهت روشن شدن موضوع مثال میزنم
کالایی فروختید به ارزش ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ریال
۹درصد عوارض ومالیات گرفتید
میشود ۹۰۰۰۰۰۰ریال
خریدهایی داشتید وهزینه هایی انجام دادید
به ارزش کل ۳۰۰۰۰۰۰۰ریال
که ۹درصد ارزش افزوده پرداخت کرده اید
میشو د ۲۷۰۰۰۰۰ریال
وقتی اظهارنامه تکمیل کردید
۶۳۰۰۰۰۰ریال ازشما میگیرند

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
توسط (15,780 امتیاز)
سلام

 در قانون ارزش افزوده ایران روش محاسبه مالیات بر ارزش افزوده روش جمعی تفریقی است یعنی کل پرداختیها با هم جمع میشود و از کل دریافتیها کسر میشود و نیجه اش یا باید پرداخت بشود یا باید به عنوئان اعتبار در دورهای بعد تهاتر بگردد.

نکته مهم این است که ارزش افزوده پرداخت شده عنوان هزینه ندارد الا در مواردیکه مصداق تبصره 5 ماده 17 قانون ارزش افزوده باشد که به عنوان بهای تمام شده و هزینه قابل قبول محسوب میشود

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...