برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
683 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (170 امتیاز)
با سلام و احترام
اگر شرکتی تمامی کالاهای خود را از یک کارخانه خریداری کند و به اشخاص حقیقی بفروشد لازم است که برای تمامی فروش ها کد ملی اشخاص حقیقی (خریدارها)را در سامانه معاملات فصلی وارد نماید؟
3 پاسخ
+1 امتیاز
توسط (118,770 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ
اکراشخاص حقیقی منظورتان مصرف کننده نهایی هستند لزومی به ثبت کدملی ندارد

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
+1 امتیاز
توسط (5,200 امتیاز)
اگر فروشها شما از عدد ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال بیشتر باشد بله باید کد ملی آنها را در سامانه وارد نمایید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
+1 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)

تبصره1ماده 169- در صورتی که طرف معاملات اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این ماده، اشخاص حقیقی مصرف‌کننده نهائی کالا یا خدمات و نیز اشخاص حقیقی مشمول موضوع ماده(81) این قانون باشند درج شماره اقتصادی اشخاص مذکور الزامی نیست.

مصرف‌کننده نهائی موضوع این تبصره شخص حقیقی است که کالاها و خدمات را متناسب با نیاز خود برای مصارف شخصی خریداری ‌کند و از آن برای عرضه کالاها و خدمات به دیگران استفاده ننماید.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
2 پاسخ 11,631 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,306 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,526 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,049 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,000 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...