باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
7,413 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
راننده اسنپ هستم ایا موقع فروش ماشین باید مالیات مشاغل پرداخت کنم
3 پاسخ
+1 امتیاز
توسط
به نام خدا خدمت دوستان عزیز عرض کنم طبق قوانین جدید مالیاتی چنانچه شخصی دو خودرو داشته باشد که در حمل و نقل استفاده میشود خودرو اول معاف و خودرو دوم با درصد بیشتر مشمول مالیات میگردد . لازم به ذکر است بنده در سال 95 در اسنپ مشغول به فعالیت بودم و در حدود 20 روز پیش ماشینمو رو فروختم در هیچ جا از من مالیات نه اخذ شد و نه چیزی اینا در حد شایعه است و حتی اگه باشه اصلا منطقی نیست ما نه در حمایت جایی هستیم نه بیمه داریم نه امنیت شغلی داریم شما حساب کن ما در ماه 2 میلیون اونم اگه به زور کارکنیم 260تومان کمیسیون باید بدیم حدود 400 تومن بنزین حدود 200تومن هزینه اصطحلاک و اینا یعنی عملا 1 میلیونش میپره اون 1میلیون رو هم 25  درصدشو مالیات بدیم دیگه چی میمونه برای ما؟ اقایونی که نشستید بالا به فکر بدبخت کردن ما قشر تحصیل کرده و بیکار هستید درسته مسافرکشی شغل کاذبه ولی بهتر از دزدی و کارای خلافه من با لیسانس حسابداری هیچ جای این شهر کاری واسم نیست چجوری زندگی کنم ؟ حقوقای چند ده میلیونی میگیرید باز چشمتون دنبال دوزار درامد قشر ضعیف جامعه است؟
توسط (120,610 امتیاز)
متاسفانه  ربط دادن قانون و مالیات پرداختن با مشکلات دیگر عادت خوبی نیست
یا بگیریم هر چیزی سر جای خودش باشد بیمه و مالیات وحل معضل بیکاری مقوله جدایی هستند
علت اینکه ازمالکین اسنپ مفاصانخواستند چون قانون مالیاتی به مرور دارد جدی ومحکم میشود مضاف بر اینکه قبل ترهم گفتم معمولا این اشخاص معاف خواهند شد ولی عمومیت ندارد
دلیل برمشمولیت این شغل هم گزارش فصلی است که شرکت هاشون ارسال میکنند
0 امتیاز
توسط (2,380 امتیاز)

سلام برای اطلاع بیشتر به پاسخ سوال زیر مراجعه نمایید:

آیا رانندگان اسنپ و تپسی باید مالیات بپردازند یا خیر


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
–1 امتیاز
توسط (120,610 امتیاز)
شرکت های تاکسی اینترنتی به جهت الزام ثبت کلیه معاملات خوددرسامانه کارکرد رانندگان راهم ثبت مینمایند پس رانندگان اینچنینی مشمول مالیات میشوند ولی زیاد نخواهد بود چه بسا معاف هم بشوید پیشنهادم نگهداری مدارک تعمیرات ونگهداری ماشین است

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
توسط (30,380 امتیاز)
سلام. شما می دونید که شرکت های تاکسی اینترنتی صورت معاملات خود را در سامانه کارکرد رانندگان ثبت می کنند؟ من اطلاعی ندارم ولی به نظرم ثبت نمی کنن
توسط (120,610 امتیاز)
کلیه اشخاص حقیقی وحقوقی موظفند کلیه مغاملات خودرادرسامانه معاملات فصلی ثبت نکایند مطابق ماده ١۶٩,
به همین دلیل حتما فروششون که مسافران وخریدشون که پرداخت به رانندگان است ثبت میشه
تفاوت این دو میشود کمیسیون که درامد تلقی میشود وهزینه های مترتب کسر وسود به دست میاد
توسط (30,380 امتیاز)
خیلی ممنون از پاسخ تون

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
2 پاسخ 1,311 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3,997 بازدید
سوال شده شهریور 19, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
0 امتیاز
1 پاسخ 1,287 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 1,789 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 629 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 798 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 795 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 891 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 10,794 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,065 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 548 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 799 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 493 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...