باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
11,078 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (140 امتیاز)
باسلام  پدر بنده در قید حیات  هست وملک خود را میخواهد صلح عمری کند   که سندار هست که ۱۰۰متر ان تجاری هست وقیمت ان نیز ۳۵۰میلیون تومان هست.۱۵۰متر مسکونی که ارزش ان ۱۵۰میلیون تومان درهر طبقه .ویک خانه مسکونی نیز به مساحت ۱۰۰متر در همان ملک داردکه ان هم ۹۰میلیون ارزش دارد.حالا سوال بنده این هست که بابت این صلح عمری اداره مالیات چند درصد مالیات از ما خواهد گرفت بابت تجاری ومسکونی.؟فرزندان ۲پسر و۳خواهر و۱مادر؟.ایاپدر ما بعد از گذشت چند سال دیگر که فوت نمود نیاز به انحصار ورثه  بابت این ملک هست یا نه
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,870 امتیاز)

با انتقال سند این ملک به وراث فقط مالیات نقل و انتقال به آن تعلق میگیرد.

ماده 59 ـ نقل و انتقال قطعی املاک به مأخذ ارزش معاملاتی و به نرخ پنج درصد (5%) و همچنین انتقال حق واگذاری محل به ‌مأخذ وجوه دریافتی مالک یا صاحب حق و به نرخ دو درصد (2%) در تاریخ انتقال از طرف مالکان عین یا صاحبان حق مشمول مالیات ‌می‌باشد.

تبصره 1 ـ چنانچه برای مورد معامله ارزش معاملاتی تعیین‌ نشده باشد، ارزش معاملاتی نزدیکترین محل مشابه مبنای محاسبه ‌مالیات خواهد بود.

تبصره 2 ـ حق واگذاری محل از نظر این قانون عبارت است ازحق کسب یا پیشه یا حق تصرف محل یا حقوق ناشی از موقعیت ‌تجاری محل‌.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 627 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 4,584 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,432 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,822 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 9,135 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 5,131 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 4,374 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 8,087 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 490 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,080 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 416 بازدید
سوال شده خرداد 1, 2017 در حسابداری و مالیات توسط Zohreh1986 (2,180 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,530 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 827 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 29,693 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 6,233 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 945 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,173 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...