برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
3,231 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
طریقه پرداخت مالیات بر عیدی در سیستم چگونه است؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,440 امتیاز)
سلام

دوست عزیز چنانچه منظور جنابعالی احتساب مالیات عیدی است که وفق بند 10 ماده 91 ق م م معادل یک دوازدهم معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 ق م م معاف و الباقی 10% محاسبه می گردد .

ولی به طبع اینکه معافیت در ماده 84 ق م م سالیانه تشخیص گردیده شما باید مجموع حقوق و مزایا مربوط به 12 ماه را بامبلغ عیدی جمع کرده سپس منهای 13 ماه معافیت نموده (12 ماه برای حقوق ماهیانه و 1 ماه برای عیدی) عدد حاصل شده چنانچه مثبت باشد درآمد حقوق مشمول مالیات است و چنانچه منفی باشد نیازی به احتساب مالیات ندارد.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 576 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 355 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,209 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 278 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 889 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 4,260 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 12,806 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 5,227 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 301 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,027 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 652 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط هادی منصوریhadimansuori95gmail.com
+2 امتیاز
1 پاسخ 460 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...