باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
2,482 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (2,180 امتیاز)
با سلام

سوال من راجع به مالیات بر ارث می باشد. می خواستم بدونم آیا به یک سوم مالی که از میت وصیت شده برای کفن و دفن و مخارج هزینه های دیگه کنار گذاشته بشه و هر چی از این یک سوم باقی ماند به یکی از وراث داده بشه ، مالیات بر ارث تعلق خواهد گرفت یا نه ؟ مثلا اگر ثلث مال 50 میلیون تومان باشه و 15 میلیون خرج کفن و دفن و غیره بشه آیا به 35 میلیون باقیمانده که طبق وصیت به یکی از وراث داده خواهد مالیات بر ارث تعلق خواهد گرفت یا نه؟

با تشکر و احترام
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)
هزینه های کفن و دفن طبق عرف در قانون توسط اداره دارایی تایین میشود و محاسبه میگردد.
ماده 26 (هزینه های کفن و دفن) و ماده 17 (ضرایب و نحوه ی محاسبه مالیات بر ارث) قانون مالیات های مستقیم را مطالعه فرمایید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,305 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 3,302 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,905 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,680 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,916 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 5,736 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 7,339 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 5,959 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,054 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 7,037 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 3,247 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 5,324 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 808 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,297 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,437 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,143 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...