باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,049 بازدید
در ثبتی و اداری توسط (100 امتیاز)
با سلام

با عنایت به تغییرات هیات مدیره یکماه بعد از پایان سال مالی، صورت های مالی حسابرسی شده سال قبل، توسط کدام هیات مدیره می بایست تایید و امضا شود تا مشکلی قانونی پدیدار نگردد؟

سپاسگزارم
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)

سلام

مستنبط از ماده 116 قانون تجارت

ماده ۱۱۶- تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان هر دوره مالی شرکت بمنزله مفاصا حساب مدیران برای همان دوره مالی می باشد و پس از تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان دوره مالی که طی آن مدت مدیریت مدیران منقضی یا به هر نحو دیگری از آنان سلب سمت شده است سهام مورد وثیقه اینگونه مدیران خود بخود از قید وثیقه آزاد خواهد شد. 

و مسئولیت مدیران جدید هم از زمان امضا صورتجلسه مجمع شروع میشود.

بنابراین اینکه چه کسی صورت مالی را امضا کنه مهم نیست مهم این است که مسئولیت با مدیرانی است که گزارش مربوط به دوره مدیریت ایشان هست.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 971 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 218 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 746 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 5,538 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...