باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
390 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (100 امتیاز)
با سلام

بنده شرکتی در سال ۹۸ ثبت کردم و در سال ۹۹ در ارتش چند پروژه عمرانی گرفتم که هیچکدوم از اونها در صورت وضعیت ارزش افزوده پرداخت نشده.

دلیل اینکه در صورت وضعیت ارزش افزوده رو قید نکردیم عدم ثبت نام در سامانه بود.

آیا به این پروژه ها که قبلا انجام دادم هم ارزش افزوده تعلق میگیرد ؟

اگر بله آیا به عهده ی کا فرماست یا چون در اون مقطع بنده برگه ای ارائه نکردم کارفرما میتونه از این موضوع شانه خالی کند؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (21,340 امتیاز)
سلام دوست عزیز

عدم ثبت نام به موقع و عدم اجرای تکالیف قانونی رافع مسئولیت شما نیست

متاسفانه طبق ماده 22 قانون مالیات ارزش افزوده علاوه بر اصل مالیات ارزش افزوده مبلغ 75% به عنوان جریمه عدم ثبت نام به موقع جریمه نیز خواهید شد ( البته قابل بخشش تا سقف 90% می باشد)

و البته کاملا به عهده شماست اما می توانید از کارفرما مطالبه بفرمائید و عدم ثبت نام به موقع شما دلیلی بر عدم پرداخت کارفرما به شما نخواهد بود

شما لازم است در فاکتور جدید صادر کنید بدون مبلغ کالا و در این صورتحساب فقط مبلغ ارزش افزوده مطالبه نشده را درج نمائید

موضع نیاز به مشاوره حضوری دارد  یا تلفنی  لطفا در صورت تمایل از خدمات مشاوره بید برگ استفاده کنید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
3 پاسخ 5,293 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,405 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...