باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
400 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام

بنده در سال ۹۷ کالایی بمبلغ ۳ میلیارد تومان از شرکتی خرید کردم و فاکتور رسمی دریافت نمودم

هزینه خرید توسط شخص دیگری پرداخت شد و هیچ گردش حسابی نداشتم

کالا خریداری شده هم هنوز فروخته نشده و اینجانب هیچ فعالیت بازرگانی هم ندارم
آیا باید بابت این خرید مالیات پرداخت کنم ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (21,340 امتیاز)
سلام دوست عزیز

چنانچه شما اظهارنامه عملکرد موضوع ماده 110 قانون مالیاتهای مستقیم ارسال نکرده باشید و همچنین فروشنده اطلاعات شما را در سامانه صورت معاملات فصلی ارسال کرده باشد

اداره دارایی کالای خریداری شده توسط شما را فروش رفته در نظر خواهد گرفت و مالیات آن را مطالبه خواهد کرد

چنانچه شما اظهارنانمه ارسال نکرده باشید اداره با توجه به ماده 157 می تواند تا 5 سال بعد مایلات معامله مذکور را مطالبه کند و چنانچه در سال 1397 معامله اتفاق افتاده باشد اداره دارایی حداکثر تا مورخ 1402/03/31 مالیات مطالبه خواهد نمود

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 7,649 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,063 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,900 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 850 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 992 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,801 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 12,552 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 438 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 1,571 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,826 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,517 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...