باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+2 امتیاز
2,154 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام خسته نباشین. میخوایتم بدونم اگه فرزند شهید  یه شرکتی ویک برند و ثبت کنه وفعالیت داشته باشه معاف از مالیاته؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,870 امتیاز)
خير

تنها بخشنامه ذيل در خصوص معافيت جانبازان ميباشد كه مربوط به حقوق و دستمزد ميباشد:

شماره: 2157/7117/5/30

تاریخ: 24/01/1381

پیوست:

اداره کل امور اقتصادی و دارایی

شورای عالی مالیاتی

اداره کل

دفتر فنی مالیاتی

دفتر                  

هیأت عالی انتظامی مالیاتی

دبیرخانه هیأتهای موضوع ماده 251 مکرر

دادستانی انتظامی مالیاتی

دانشکده اموراقتصادی

پژوهشکده امور اقتصادی

نظر به اینکه حسب مقررات بند (14) ماده(91) اصلاحی قانون اصلاح موادی از قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/1380 مجلس شورای اسلامی که طبق ماده واحده " قانون تغییر نرخ و میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق از تاریخ تصویب اصلاحیه مزبور (27/11/1380)قابل اجرا است،" جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و آزادگان" از پرداخت مالیات بر درآمد حقوق معاف شده اند و همچنین به موجب ماده(92)اصلاحی قانون مذکور" پنجاه درصد (50%) مالیات حقوق کارکنان شاغل در مناطق کمتر توسعه یافته طبق فهرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بخشوده شده است." بنابراین توجه خواهد داشت که از تاریخ 27/11/1380 کلیه جانبازان انقلای اسلامی و جنگ تحمیلی صرف نظر از درصد جانبازی آنان و کلیه آزادگان از پرداخت صد درصد مالیات بردرآمد حقوق معاف و کارفرمایان و پرداخت کنندگان حقوق صرفا با اخذ گواهی مربوطه از مراجع ذیصلاح( بنیاد جانبازان و مستضعفان و ستاد رسیدگی به امور آزادگان) مکلف به اجرای قانون مذکور خواهند بود و پنجاه درصد (50%) بخشودگی مالیات حقوق کلیه کارکنان شاغل در مناطق کمتر توسعه یافته( طبق فهرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) نیز اعم از آنکه پرداخت کننده بخش دولتی یا غیر دولتی باشد از تاریخ تصویب (27/11/1380) قانون اصلاحی یاد شده قابل اجرا می باشد.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,521 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,917 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 442 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 10,537 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 15,424 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 475 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 730 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط هادی منصوریhadimansuori95gmail.com
+2 امتیاز
1 پاسخ 5,311 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,277 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,418 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,411 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 198 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,378 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 5,514 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 321 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...