باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
1,090 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
سلام خدمت کارشناسان محترم مالیات

متن ماده 54 قانون جدید مالیات های مستقیم رو می خواستم
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)

ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم(اصلاحی ۳۱/۴/۱۳۹۴)

درآمد اجاره بر اساس قرارداد اعم از رسمی یا عادی مبنای تشخیص مالیات قرار می‌گیرد و در مواردی که قرارداد وجود نداشته باشد یا از ارائه آن خودداری گردد و یا مبلغ مندرج در آن کمتر از هشتاد درصد (۸۰%) ارقام مندرج در جدول املاک مشابه تعیین و اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور باشد و نیز در مورد ماده (۵۴ مکرر) این قانون، میزان اجاره بها بر اساس جدول اجاره املاک مشابه تعیین خواهد شد.

  • تبصره ۱ ماده ۵۴ – در صورتی که مستأجر جزء مشمولین تبصره (۹) ماده (۵۳) این قانون باشد،  اجاره پرداختی مستأجر ملاک تعیین درآمد مشمول مالیات اجاره خواهد بود.
  • تبصره ۲ ماده ۵۴ – چنانچه بر اساس اسناد و مدارک مثبته معلوم شود اجاره ملک بیش از مبلغی  است که مأخذ تشخیص درآمد مشمول مالیات قرار گرفته است، مالیات مابه‌التفاوت طبق مقرارت این قانون قابل مطالبه و در صورت اعتراض مودی، پرونده قابل رسیدگی در مراجع حل اختلاف موضوع این قانون خواهد بود.
  • تبصره ۳ ماده ۵۴ – در مواردی که درآمد اجاره واقعی کمتر از درآمد تعیین شده طبق مقرارت این  ماده باشد و مالیات تعیین شده مورد اعتراض مؤدی باشد، در این صورت پرونده قابل رسیدگی در مراجع حل اختلاف مالیاتی موضوع این قانون خواهد بود.

مشاهده قانون کامل مالیات های مستقیم

قانون مالیات مستقیم با آخرین اصلاحات


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...