درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
155 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات مشاغل توسط (15,170 امتیاز)
سلام

برخی اشخاص حقیقی از ما فاکتور میگیرن و به صورت حقوقی در گزارش معاملات فصلی اشون رد می کنن و برای ما ممکن هست مشکلاتی ایجاد کنن. می خواستم ببینم اگه شخص حقیقی اومد و درخواست فاکتور داشت، چطور مطمئن بشیم برای شخص حقیقی می خواد اعلام هزینه کنه نه شخص حقوقی؟

در واقع چطور متوجه بشیم شخص حقیقی اظهارنامه مشاغل رد می کنه و نیاز به فاکتور رسمی داره؟ (اگرچه طبق ماده 131 قانون مالیات مستقیم، که اطلاع دارم هزینه ها در مالیات مشاغل در نظر گرفته نمیشه و فقط درآمد در نظر گرفته میشه
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (90,960 امتیاز)
فاکتوررسمی به نام خریدار صادر کنید مسئولیت بقیه موارد باشما نیست درضمن شخص حقیقی هم درامد وهم هزینه را باید درج کند

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (15,170 امتیاز)
ممنون از شما آقای رهنمای عزیز.

چون حقیقی بوده و کمتر از حد نصاب، ما اسم شخص رو به اداره دارایی اعلام نمی کنیم و تجمعی گزارش می کنیم. اگه اون شخص حقیقی فاکتور ما رو به عنوان هزینه برای شرکت اش  تو گزارش معاملات فصلی به دارایی اعلام کنه و ما هم که اعلام نمی کنیم مشکلی پیش نمی یاد؟ ممنون از شما
قبل توسط (90,960 امتیاز)
نه مشکلی برای شمانیست چون مطابق قانون عمل میکنید

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...