درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
331 بازدید
قبل در بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد توسط (100 امتیاز)
سلام وقت بخیر

اگر شخصی به صورت پاره وقت مشغول به کار باشه مثلا در ماه 15 روز بیمه براش ردبشه و بخواد بیمه زنان خانه دار هم بشه امکانش هست یانه؟ برای اینکه سابقه ام کامل باشه.

و اینکه ایا بیمه عمر بهتر است یا بیمه زنان خانه دار؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (29,060 امتیاز)
سلام

تداخل بیمه اجباری و بیمه حرف و مشاغل آزاد منع قانونی ندارد و شما می توانید بصورت بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ 12 درصد واریز نمایید لازم بذکر است این امر نیاز به اخذ مجوز شعبه مربوطه از سازمان دارد لذا :

چنانچه بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد در حین بیمه پردازی مشغول کار در کارگاههای مشمول قانون تامین اجتماعی گردند و کارفرما جهت آنها لیست حق بیمه به سازمان ارائه دهد و بصورت بیمه اجباری بیمه گردند سوابق آنها وفق بند 14 دستور اداری 5015/81 مورخ 79/1/7 معتبر بوده و تا مادامیکه حق بیمه خود را در مهلت مقرر پرداخت نمایند بیمه پردازی انها بلامانع میباشد.

بیمه عمر پیشنهاد نمیگردد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (71,690 امتیاز)
همراه گرامی بیدبرگ سلام،وقت بخیر.

در تکمیل فرمایشات همکار محترم خودم خدمت تون عرض میکنم که پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و میزان سابقه و بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی به هیچ عنوان تداخلی با ثبت نام بیمه های عمر نداشته و ندارد.

بیمه شدگان در صورت بازنشستگی،بطور همزمان نمیتوانند از ۲صندوق بازنشستگی دولتی حقوق دریافت نمایند.

بطور مثال بنده خودم عمه ای دارم که مدت ۲۷ سال سابقه بیمه پردازی سازمان تامین اجتماعی را داشت و در زمانی که مادربزرگم(مادر پدری) در سال ۸۹ برحمت خدا رفت و ایشان نیز مجرد بود استعلام گرفت برای اینکه بداند از تامین اجتماعی حقوق بگیرد بهتر است یا از بانک ملی(مادربزرگم بازنشسته بانک ملی بود) استعلام گرفت و متوجه شد که شرایط بانک ملی بهتر از تامین اجتماعی است.

به او اعلام کردند که یا از تامین اجتماعی باید حقوق بگیرد یا از بانک ملی.

و با توجه به شرایط بهتری که بانک ملی داشت ایشان از حقوق تامین اجتماعی(با ۲۷ سال سابقه بیمه پردازی) صرف نظر کرد.

در صورتیکه از نظر مالی مشکلی نداشته باشین و تمایل به دریافت حقوقی جداگانه و بیشتر از حقوق سازمان تامین اجتماعی داشته باشین(اکثر بازنشستگان محترم در حال حاضر برای جبران عدم کفاف حقوق بازنشستگی شون به کارهای دیگه ای هم در حال حاضر مشغول می باشند) میتونین برای خودتون بیمه نامه عمری مناسب نیز در کنار تامین اجتماعی ثبت نام بفرمایید.

بیمه نامه خود را از نمایندگان آگاه،مطلع و حرفه ای خریداری نمایید.

با تجدید احترام

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...