درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
239 بازدید
قبل در بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد توسط (100 امتیاز)
سلام

آیا شخصی که قبلا بیمه مشاغل آزاد بوده است و اکنون در خارج از کشور زندگی می کند و پاسپورت کشور دیگری را دارد، می تواند در ادامه سوابق قبلی برای خود بیمه مشاغل آزاد رد کند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (40,500 امتیاز)
با سلام

این شخص می تواند در کشور محل اقامت خود به کارگزاری رسمی تامین اجتماعی مراجعه و بیمه پردازی خود را با عنوان بیمه ایرانیان خارج از کشور ادامه دهد.

را ه حل دیگر اینکه؛ چنانچه از آخرین بیمه پردازی وی 9 ماه نگذشته و از آخرین بیمه پردازی به قبل، یک سال سابقه بیمه معتبر جهت انعقاد قرارداد بیمه اختیاری داشته باشد، می تواند شخصی را به رسماً به وکالت از خودجهت انعقاد قرارداد بیمه اختیاری معرفی نماید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
سپاس، با توجه به اینکه پرداخت بیمه قطع نشده است، اگر همان بیمه مشاغل آزاد را ادامه دهد در آینده و هنگام بازنشستگی مشکلی پیش می آید؟
قبل توسط (40,500 امتیاز)
با سلام

بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به اعتبار شغل و یا حرفه در کشور منعقد می شود و اقامت در خارج از کشور با این امر تناقض دارد. بنابراین بیمه اختیاری و یا بیمه ایرانیان خارج از کشور منطقی تر به نظر می رسد. ضمن این که اطلاعات هویتی بیمه شدگانی که در خارج از کشور به سر می برند، توسط سازمان تامین اجتماعی پالایش و کنترل می شود و بیمه های غیرمرتبط قطع می گردد.

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...