درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
3,653 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (270 امتیاز)
۱- درتصادف ؛ آیا بغیر از دیه پرداختی که بیمه پرداخت میکند بطورجداگانه و غیر از آن مبلغ هزینه دیگری مثل هزینه های درمانی یا ( عکسبرداریها ، آزمایشات ، ویزیت پزشک متخصص ، ایاب و ذهاب و ... ) را بیمه ناشی از تصادف پرداخت میکند ؟

۲- آیانهاد دیگری غیرازطرح شکایت حقوقی ازمقصروجودداردکه سریعترهزینه های عنوان شده یا قسمتهایی از آن را پرداخت نماید؟

۳- درصورت بیمه  بودن مصدوم تصادف ( تامین اجتماعی ) آیامیتوان هزینه های فوق را ازبیمه تامین اجتماعی اخذکرد ؟ کدام یک راو حداکثرزمان مهلت دریافت آن چقدراست؟
قبل توسط (420 امتیاز)

با سلام

با اجازه از استاتید بیدبرگ من جواب این دوستمون رو این طوری بدم :

ظاهرا می گن میشه گرفت و تنها راهی که باید چنین هزینه های رو بگیریم : از شرکت بیمه کننده ماشین شخص ثالث راننده هست ! ولی در عمل من به مشکل بر خورد کردم.

2-3 : نه :  من برای درمان خودم بعد از هزینه به دفتر خدمات درمانی استانی نیروهای مسلح رفتم و گفتند بابت تصادف هزینه درمان رو نمی دیم و طیق قانون باید بری از بیمه شخص ثالث راننده بگیری !

اساتید بید برگ : 

من هم  تصادفی که داشتم ابتدا با امبولانس منو به بیمارستان دولتی بردند ولی بعد از ترخیص با مراجعه به پزشکی قانونی و معرفی شدنم به پزشک های معتمد معرفی شده از سوی پزشکی قانونی، مشخص شد که من دچار شکستگی هستم و باید زودتر عمل شوم که بیمارستان دولتی دیگه بخش اورژانس منو قبول نکردند و نوبت های دیگه هم تا 1 ماه پر بود .

مشکل اینجا است که:  من زمانی که نامه پزشکی قانونی رو به دادگاه بردم، از دادستان که سوال کردم هزینه ای که بابت درمان کردم چه می شود ؟ گفتند همون دیه است و اگر هزینه درمان بیشتر از دیه ات شد اقدام می کنی و مابه التقاوتش رو میگری !!!

من 8 میلیون هزینه عمل و عکس برداری هام شد و همشون رو سند و فاکتور دارم.

لطفا راهنمایی کنید که امثال این دوستمون و بنده چه طوری اقدام کنیم که هزینه های خسارات ناشی از جرم رو مطالبه کنیم و اگر دادگاهی که این چنین رفتیم و گفتند نمی شه به دادگاه دیگه ای مثل دادگاه حقوقی باید مراجعه کنیم ؟

قانون جدید هست یا هر قانونی که میگه " در حوادث ناشی از تصادفات طبق قانون میزان دیه متعلقه و هزینه های درمان بعهده شرکت بیمه میباشد. "  کجا است و اسمش چیه ؟

قبل توسط (8,380 امتیاز)

سلام

با تشکر از طرح سوال تون در بیدبرگ.

لطفا سوال خود را در صفحه جدید مطرح کنید تا توسط مشاور به صورت اختصاصی بررسی و پاسخ داده شود.
همچنین، برای دریافت سریع پاسخ از مشاور متخصص پیشنهاد می کنم از مشاوره تلفنی بیدبرگ از طریق لینک زیر اقدام کنید

دریافت مشاوره تخصصی >>

دریافت مشاوره تخصصی >>

لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید تا بتوانید سوال بپرسید

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...