درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
261 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (110 امتیاز)
سلام

پدر بنده در سال 91 در واژگونی نیسان سایپا فوت کردند و تحت پوپرداخت دیه بیمه توسعهشش بیمه توسعه بودند و به در حکم دادگاه ما را مقصر اعلام کردند و دیه ای به ما تعلق نگرفت ولی بعد از اینکه وکیل گرفتیم وکیل پروند را درست کردند و در تابستان 96 دیه 90 میلیون از طریق بیمه مرکزی به ما پرداخت شد
و وکیل ما می گفت که پس از گرفتن این 90 میلیون بقیه ی پول را هم مجدد شکایت میکنیم و میگیریم ولی بعد از دریافت پول به ما گفت که هنگام دریافت چک 90 میلیونی بیمه ملی مرکزی ازش تعهد گرفتن که دیگه مدعی بقیه پول نشود

من سوالم این هست که آیا بیمه مرکزی این حق را دارد که اینکار را انجام بدهد یا خیر و این کار قانونی هست یا خیر؟

و آیا راهی راهیکه بقیه پول را ما بتوانیم از بیمه بگیریم یا خیر

لطفأ راهنمایی بکنید و اگه ممکنه یک وکیل خوب که بتونه این کار را انجام بدهد بهم معرفی کنید.

باتشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (27,220 امتیاز)
با سلام ..... طبق قانون مجازات اسلامی دیه یوم الادائ میباشد و پرداخت کننده به میزانی که دیه را پرداخت میکند بری الذمه میگردد. ضمناً طبق ماده 11 قانون بیمه شخص ثالث اخذ هرگونه رضایتی از زیاندیده جهت پرداخت دیه کمتر ممنوع بوده و بلا اثر است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (50,150 امتیاز)
درود برشما

آیا شما به وکیلتون این اختیار رو داده بودید که به وکالت از شما با بیمه گر توافق و بهشون رضایت بده ؟

از این منظر به قضیه نگاه کنید سریعتر به نتیجه میرسید

اگ  ندادید اون اعلام رضایت وتوافق باطل است

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...