درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
586 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط (100 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
سلام و عرض ادب. برادر بنده به رحمت خدا رفته اند و بیمه عمر گروهی آسیا بوده اند. شرکت ایشان اعلام کرده برای گرفتن مبلغ بیمه عمر نیاز به انحصار وراثت هست. ولی تا اونجا که من تحقیق کردم و خودم هم در چند شرکت بیمه عمر بوده ام، در قرارداد بیمه، شخص بیمه شده یک یا چند نفر را به عنوان ذینفع معرفی میکند و پس از فوت، مبلغ بیمه حداکثر تا 72 ساعت به ذینفعان قابل پرداخت است و نیاز به انحصار وراثت و پرداخت مالیات نیست. لطفا بنده را رهنمایی بفرمائید. چگونه میتونم بفهمم ذینفعان بیمه برادرم چه کسانی هستند و برای اخذ مبلغ بیمه نامه ایشان چه اقداماتی باید انجام بدم. خیلی ممنون از توجه و پاسخگویی شما.
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (27,220 امتیاز)
با سلام .... در بیمه های عمر گروهی معمولاً به سبب تعداد زیاد بیمه شدگان بصورت پیش فرض ذینع بیمه نامه وراث قانونی تعیین میگردد.مگر اینکه شخص بیمه شده تقاضایی مبنی بر تعیین ذینع ارائه نماید. در صورت تعیین وراث قانونی ارائه انحصار وراثت الزامی است .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (71,850 امتیاز)
همراه گرامی بیدبرگ سلام،وقت بخیر.

تسلیت بنده رو بمناسبت فقدان برادر گرامی تون پذیرا باشید،امیدوارم که روح شون شاد و قرین رحمت الهی باشه.

در پاسخ به سوال تون باید خدمت تون عرض کنم که نحوه پرداخت غرامت فوت به بازماندگان بیمه شده عمر به دو صورت هست:
1-بیمه شده(برادر محترم تون) در فرمی که اداره شون در زمان ثبت نام بیمه نامه عمر و حوادث بهشون داده،ذینفع های خودش رو با درصد های تعیین شده معرفی نموده باشه:

در این صورت بر اساس همین تعیین وراث که بر اساس نوشتن نفرات معینی می باشد،شرکت بیمه باید غرامت های فوت ایشان را با درصدهای تعیین شده به ذینفع های متوفی پرداخت نماید.(حد اکثر زمان برای پرداخت غرامت در این حالت بین 10 تا20 روز کاری می باشد).

2-در فرم ذینفع های ایشان نامی از وراث قید نشده باشد:

که در اینصورت باید وراث قانونی به دادگاه صالحه شکایت و پس از تشکیل دادگاه و بر اساس سهم الارث نسبت به تقسیم غرامت فوت از طریق دادگاه اقدام گردد.(انجام این کار بین 3 ماه تا گاهی اوقات یک سال بطول خواهد انجامید)!!!

شایسته است تا هموطنان گرامی،در زمان ثبت نام انواع بیمه های زندگی نسبت به تعیین وراث از طریق اعلام با اسم و مشخصات نفرات همراه با درصدهایی که مد نظر خود بیمه شده است اقدام نموده تا در زمان فوت،وراث به مشکلاتی نظیر شکایت به دادگاه صالحه گرفتار نگردند.

با تجدید احترام

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...