درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
110 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (100 امتیاز)
با سلام اگر کارفرمایی خانه ای را که سازمانی نیست برای کارگرانش اجاره کند و ماهانه مبلغ ۴۰۰هزار تومان بابت اجاره پرداخت کند آیا میتواند این مبلغ را از مزد کارگر کسر کند؟
مربوط به این پاسخ: ماده 149 قانون جدید کار چیست
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)
به موجب بند ه ماده 45 قانون کار ، کارفرما می تواند مال الاجاره خانه های سازمانی که میزان آن با توافق طرفین تعیین گردیده است را از حقوق کارگر کسر نماید. بنا بر این بایستی در این زمینه توافق کتبی بین کارگر و کارفرما صورت گرفته باشد تا در صورت اختلاف بتوان آن را ارائه نمود.

در واقع خانه ای که توسط کارفرما به کارگر داده شده است نیز می تواند حکم خانه سازمانی را داشته باشد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...