درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
107 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (260 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با درود فراوان - خسته نباشید
شخصی در یک شرکت در اصفهان به مدت 23 ماه کار کرد و کارفرما 2 ماه و 5 روز برایش بیمه رد کرده بود و خلاصه با ارائه مستنداتی ثابت کرد و 23 ماه حق بیمه توسط اداره کار برایش تائید شد و علاوه بر حق بیمه، اداره کار نیز مبلغ 20/520/125 ریال بابت دستمزد و حقوق و ... در آن سال برای کارگر در نظر گرفت و ایشان حکم اداره کار را به تامین اجتماعی ( حق بیمه ) و دادگستری ( دستمزد و حقوق ) برد تا اجرای حکم کند و دادگستری برای اجرای حکم نامه ای به کلانتری ارائه کرد اما در نامه اجرای حکم به جای مبلغ 20/520/125 ریال ، مبلغ 205/520/125 ریال ذکر شده است.
حال این شخص به یکی از دوستانم که وکیل است مراجعه کرده و ایراد تایپی را به ایشان گفت و وکیل هم ایشان را راهنمایی کرد اما شخص ایراد تایپی را نه به کلانتری محل و نه به دادگستری گفته است و می گوید حق کارفرماست که این مبلغ را از او بگیرم چون 5 سال پیش در حق من نامردی کرد و نه تنها حقوق و حق ماموریت مرا نداد بلکه بیمه ام را کم رد کرد.
حال میخواد نامه ای که دارای اشکال تایپی در مبلغ است را به کلانتری بدهد و اجرای حکم کند. آیا امکان پذیر است ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (28,140 امتیاز)
با سلام ... اگر درمتن حکم ابلاغی به طرفین مبلغ صحیح درج شده است مبنای اجرا همان مبلغ صحیح است و اشکال تایپی در نامه ی پیوست حکم نمیتواند مبنای اجرای حکم باشد و به سادگی قابل اصلاح است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (260 امتیاز)
ممنونم از پاسخگویی شما
در متن حکم ابلاغی دادگاه به کلانتری عدد درست ذکر نشده است، یعنی دادگاه در نامه ای که به کلانتری میدهد تا حکم را اجرا کند مثلا سازش طرفین یا پرداخت مبلغ و یا توقیف اموال در آن ذکر شده است ، یعنی به جای مبلغ درست 20/520/125 ریال ، مبلغ نادرست 205/520/125 ریال ذکر شده است و فقط مبلغ نادرست در حکم موجود می باشد.
کلانتری چگونه می تواند متوجه شود؟

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...