درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,185 بازدید
قبل در شرکت بیمه توسط (870 امتیاز)
همه می گویند بیمه ایران از نظر سطح توانگری مالی در رتبه پایین قرار دارد ولی در آمار های بیمه مرکزی بیمه ایران همیشه نخستین بیمه در پرداخت خسارت بوده است. وقتی پولی نیس چه جوری خسارت میده؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,660 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
سلام

نسبت بین دارایی ها به تعهدات را سطح توانگری می نامند. هر چه این نسبت بالاتر باشد به این معنی است که شرکت از توانایی بیشتری برای اجرای تعهداتش برخوردار است.

در این شکی نیست که شرکت بیمه ایران به دلیل قدمت، شهرت، گستردگی شبکه فروش، تعداد شعب و ... بخش قابل توجهی از پرتفوی کشور و بالتبع خسارت پرداختی به بیمه گذاران را متعلق به خود کرده است.

برخی از پرتفوهای پر ریسک نظیر بیمه شخص ثالث خودرو و درمان گروهی، اعمال نفوذ در ارزیابی های خسارت، رقابت های مکارانه، کلاهبرداری های نسبتا بالا از شرکت های بیمه می تواند سطح توانگریشان را تا سطح هشدار و ورشکستگی کاهش دهد.

اما در مورد شرکت بیمه ایران ورشکستگی مثل شرکت های بیمه دیگر نیست. از آنجایی که بخش قابل توجه بیمه گذاران نزد بیمه ایران بیمه شده اند، صنعت بیمه و مدیریت کلان کشور، خود را موظف می داند که از حقوق بخش قابل توجهی از مردم حمایت کند.

به همین دلیل است که با اعمال سیاست ها و حمایت های صنفی و مالی، سطح توانگری بیمه ایران را در حد مطلوبی قرار می دهد.

این کاهش سطح توانگری با اعمال مدیریت ریسک و سرمایگذاری قابل ترمیم است و جای نگرانی برای بیمه گذاران نیست.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (73,170 امتیاز)
دوست گرامی سلام،وقت بخیر.

در پاسخ به سوال تون باید چند نکته را خدمت تون یادآور بشم.

اول اینکه یکی از دلایل پایین بودن سطح توانگری مالی بیمه ایران همین پرداخت های فراوان خسارت هست. به دلیل اینکه بیمه ایران،بیشترین میزان فروش در بیمه های ثالث،بدنه،درمان تکمیلی،مسیولیت و سایر بیمه نامه ها را دارا می باشد و به تبع آن بیشترین پرداخت میزان خسارت را نیز بعهده دارد.

ثانیا" اینکه در حسابهای بیمه ایران پول همیشه وجود دارد،لکن به لحاظ پرداخت خسارات دارای محدودیت از نظر زمان ،وقت،تعداد شعبات،محاسبه و پرداخت این خسارات بصورت سنتی(از طریق شعب) و.... می باشد.

بنابراین پرداخت های خسارات به افراد و بیمه گذاران بخاطر تعدد بیمه نامه ها،وقت و زمان زیادی را می طلبد.

ضمنا" در نظر داشته باشین که محاسبه سطح توانگری شرکتهای بیمه،نسبت حق بیمه های دریافتی به  پرداخت خسارت ها می باشد و در حال حاضر،بیمه ایران نیز در حال مذاکره و عقد قرارداد با شرکتهای خصوصی ای هست که کار تخصصی شان،برآورد میزان خسارات و دستور پرداخت این خسارات در زمینه های مختلف(علی الخصوص بیمه های ثالث و بدنه)میباشد.

با تجدید احترام

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...