درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
323 بازدید
قبل در مفاصا حساب بیمه توسط (100 امتیاز)

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با سلام احتراماَ مستدعی است به سوالات ذيل با صبر و حوصله و بطور کامل و با زبان ساده پاسخ فرمائید :

  1. وقتی قرارداد خریدی با کارخانه ای منعقد می شود و آن کارخانه اذعان دارد که نفراتش را بیمه کرده است در این هنگام آیا باز هم باید ودیعه و قسط اخر را نگاه داشت ؟ چگونه بیمه بودن  نفرات را می توان احراز کرد ؟

  2. آیا تبصره 2 الحاقی به ماده 38 در مورد سوال 1 موجب معافیت خریدار و فروشنده از حق بیمه قرارداد است ؟ آیا در فرض پاسخ مثبت بیمه بودن یا نبودن نفرات فروشنده (صاحب کارخانه چه برای او و چه برای خریدار مسئولیت آور است ؟

  3. آیا اگر در قراردادی که شامل خرید و نصب یا اجرا است نوشته شود کسورات قانونی بر عهده فروشنده است ، باز هم امکان جریمه شدن خریدار و یا کارفرما وجود دارد؟ آیا باز هم باید طبق ماده 38 ودیعه نگه داشته شود؟

  4. اگر در قراردادی فروشنده بعد از تحویل کالا بر نصب فقط نظارت کند مشمول حق بیمه است ؟

  5. اینکه در بخشنامه 14 نوشته شده حق بیمه قراردادهای ارزی را  مبنای نرخ ارز است اولاً نرخ ارز دولتی ملاک است یا صرافی ؟ ثانیاً افزایش یا کاهش نرخ ارز در طول مدت قرارداد تاثیری بر پرداخت خواهد داشت یا خیر ؟

  6. ملاک دتسی و اتوماتیک بودن نوع قرارداد جهت تعیین حق بیمه چیست ؟ اگر مخلوط باشد باید قیمت هر بخش را تفکیک کرد ؟

  7. آیا قراردادهای بازرسی شخص ثالث مشمول حق بیمه است؟

     

    در پایان از توجه حضرتعالی کمال تشکر را دارد.

ادمین: 

- در صورتی که چند سوال دارید، هر سوال را در صفحات جداگانه بپرسید تا به صورت جداگانه بررسی و پاسخ داده شود.  
دریافت مشاوره تخصصی >>

لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید تا بتوانید سوال بپرسید

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...