درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,565 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
من ب مدت دوسال در مولوی و دو سال ونیم در بازار کارگر دایی اینجانب بودم و در طول این مدت ایشان هیچگونه حق بیمه ای برای من پرداخت نکرده و تماما هم اضافه کار روزی ۳ساعت را داشتم، اگر ب علت عدم همکاری همسایگان و همکاران نتوانم اثبات کنم ک در مغازه کار میکردم و حق بیمه دریافت نکرده،قانون حق را ب کارفرما میدهد؟؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,680 امتیاز)
همراه گرامی بید برگ

بهتر است بدانیم عنصر تشکیل دهنده رابطه کارگری و کارفرمایی دریافت مزد از جانب کارگر و پرداخت مزد از جانب کارفرما است.

پس یک کارگر برای شکایت از کارفرمای خود در اداره کار باید طول مدت دریافت مزد و میزان مزد را اثبات نماید تا بتواند حق و حقوق خود را از طریق قانونی دریافت نماید.

حق بیمه یکی از موارد اصلی شکایات کارگران در ادارات کار کشورمان است.

اما مطابق ماده 148 قانون کار کارفرما موظف است کارگر خود را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه نماید.

با توجه به موارد فوق جدای از بحث استشهاد که در اداره کار جایگاه و اعتباری ندارد بهتر است دلایل و اسنادی داشته باشید که دو سال و اندی از کارفرمایتان حقوق گرفته اید و رابطه کارگری و کارفرمایی را بتوانید اثبات کنید در غیراینصورت جز اتلاف وقت ثمری نخواهد داشت.

با تشکر از همراهی شما

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...