درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,758 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)
با عرض سلام وخسته نباشید

برای گرفتن دیه اگه ابتدا رضایت محضری توسط زیان دیده داده شود مشکلی برای دریافت دیه پیش نمیاد
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (51,190 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
با سلام

اگر اول دیه گرفته شود و بعد در محضر رضایت داده شود مشکلی بوجود می آید ؟
پرداخت دیه مانند پرداخت دین شخص بدهکار است و  پرداخت آن از اعتبار امر مختومه برخوردار است .یعنی دیگر شخص زیاندیده نمیتواند همان دعوا را دوباره در دادسرا مطرح نماید.
احتیاط شر ط عقل است .و انسان جائزالخطاء .اگر در محضر رضایت دادید و دیه را نپرداختند چه خواهید کرد؟

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (9,140 امتیاز)
با سلام ، مطابق ماده 11قانون شخص ثالث مصوب 1395 ، شرکت بیمه حتی مجاز به کسر مبلغ از دیه به صورت توافقی نبوده چه برسد به اینکه دیه را پرداخت نکند و در همین قانون ذکر شده است که اگر شرکت بیمه گر به تعهدات خود عمل ننماید رضایت نامه محضری تنظیم شده بلااثر و باطل است و مشکلی پیش نخواهد آمد .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...