عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+2 امتیاز
3,805 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی توسط
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی قبل توسط
درود بر شما،

به نظر این سوال تکراری است اما چون بنده جواب دقیقی پیدا نکردم دوباره مطرح کردم. برخی از عزیزان در جواب نوشته اند فرق خاصی وجود ندارد!

1- بنده چند سال در شرکتی کار کردم که مرا بیمه کرده بود. ولی در حال حاضر به دلیل ترک آن شرکت بیمه ام قطع شده است و جهت امرار معاش کارهای پاره وقت (شخصی) انجام می دهم. حال باید برای خود بیمه خویش فرما اختیار کنم یا بیمه اختیاری؟ مگر می شود تفاوتی وجود نداشته باشد؟ اگر تفاوتی وجود ندارد پس چرا دو عنوان وجود دارد؟

2- لطفا در صورت امکان هزینه بیمه خویش فرما و اختیاری را هم مرقوم فرمایید.

3- آیا در صورت داشتن بیمه خویش فرما و یا بیمه اختیاری می توان سوابق قبلی را ضمیمه این بیمه ها کرد؟

4- مدارک لازم جهت بیمه را هم بفرمایید لطفا

با سپاس
1 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (56,700 امتیاز)

با سلام،
هرگونه بیمه ای که خود شخص پرداخت می کند نام خویش فرما می گویند که به دو صورت زیر  تقسیم می شوند:
1) بیمه مشاغل آزاد (18%) مبلغ 146000 تومان
2) بیمه اختیاری 26% مبلغ 218000 تومان
تفاوت دو پوشش فوق : در بیمه اختیاری دلیل اضافه پرداخت داشتن پوشش های پروتز و اروتز می باشد.

پروتز و اروتز به وسایلی مانند عینک طبی، دست و پای مصنوعی و سمعک گفته می شود که برای جبران نقص عضو یا تقویت یکی از حواس به کار می روند.

اطلاعات بیشتر در:

تفاوت بیمه اختیاری با بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اجباری

سوالات مشابه

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...