عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+3 امتیاز
3,263 بازدید
سوال شده قبل در بیمه شخص ثالث توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
باسلام اگر راننده با عابر یا راکب موتور سیکلت تصادف کرد بعد فرار کرد ، بیمه خسارت راپرداخت میکند
4 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (6,400 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

مراحل انجام کار در تصادفاتی که مقصر حادثه از صحنه تصادف متواری شده است؟

 1.  تماس با پلیس 110.
 2.  تنظیم صورت‌جلسه حادثه توسط عوامل کلانتری محل.
 3.  تنظیم کروکی توسط عوامل راهور.
 4.  مراجعه زیان‌دیده یا بستگان درجه یک زیان‌دیده یا متوفی به کلانتری محل جهت تنظیم شکوائیه علیه مقصر متواری.
  (در صورت که عوامل راهور در صحنه حضور نداشته باشند می‌بایست توسط رئیس کلانتری یک تقاضانامه ترسیم کروکی صحنه به هم خورده به حضور  قاضي دادگستری محل ارسال گردد)
 5. معرفی كارشناسان راهور يا کارشناس رسمی دادگستری جهت ترسیم کروکی صحنه به هم خورده. (در صورت حضور نداشتن عوامل راهور در زمان حادثه)
 6.  در صورتی که خسارت مالی باشد اصل کروکی به همراه مدارک بیمه بدنه و ثالث به بیمه ارائه می‌گردد. (استفاده از مزایای جانشینی در بیمه بدنه)
   در صورتی که خسارت منجر به جرح يا فوت شده باشد می‌بایست مراحل ذیل را تا صدور رأی دادگاه ادامه داد، اما نیاز نیست برای دریافت خسارت خودرو منتظر به صدور رأی دادگاه شد این موضوع فقط برای تصادفات جانی صدق می‌کند.
 7. معرفی زیان‌دیده یا زیان‌دیدگان به پزشکی قانونی. (معرفی به پزشکی قانونی در مراحل اولیه از سوی کلانتری صورت می‌گیرد و مراجعات بعدی به پزشکی قانونی نیاز به اخذ نامه از کلانتری و یا دادسرا نمی‌باشد)
 8.  ارسال پرونده به دادسراي منطقه (توسط عوامل كلانتري).
 9.  تنظیم یک دادخواست در دادسرا علیه مقصر.
 10.  بازجوئی زیان‌دیده یا بستگان درجه یک متوفی در دادسرا.
 11.  خاتمه درمان زیان‌دیده در صورت مجروحیت.
 12.  ارجاع پرونده به دادگاه و تنظيم آخرين  صورت جلسه (گزارش) توسط قاضي.
 13.  صدور رأی دادگاه .
 14.  دریافت دیه از شرکت بیمه‌گر (در صورت شناس بودن) و یا صندوق تأمین خسارت‌های بدنی (به لحاظ مجهول الهويه بودن مقصر).
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (6,860 امتیاز)
ابتدا لازم است بيشتر توضيح بدهيد . آيا شماره اي از متواري داريد؟ اگر نداريد از بيمه چه شركتي به چه عنواني ميخواهيد استفاده كنيد؟    

راهكار در صورت فرار مقصر حادثه و عدم امكان يافتن ايشان از طريق ثبت شماره شهرباني از طريق شاهد يا دوربين موجود در محل، هزينه پزشكي زيان ديده كه با انتقال زيانديده توسط آمبولانس به مركز پزشكي  رايگان بوده و ميتواند زيانديده از طريق صندوق خسارتهاي جاني كه  بيمه ايران امورات آنرا انجام ميدهد يا نماينده صندوق در مراكز قضائي (دادسراها)، ديه دريافت نمايد

موفق باشيد.
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام

بر اساس ماده 10 قانون بیمه شخص ثالث به منظور حمايت از زيان‌ديده‌گان حوادث رانندگي، خسارتهاي بدني وارد به اشخاص ثالث كه به علت فقدان يا انقضاء بيمه‌نامه، بطلان قرارداد بيمه، تعليق تأمين بيمه‌گر، فرار كردن و يا شناخته نشدن مسؤول حادثه و يا ورشكستگي بيمه‌گر قابل پرداخت نباشد يا به طوركلي خسارتهاي بدني خارج از شرايط بيمه‌نامه (به استثناء موارد مصرح در ماده (۷)) توسط صندوق مستقلي به نام صندوق تأمين خسارتهاي بدني پرداخت خواهد شد.

البته تنها خسارات جانی قابل جبران بوده و خسارات مالی اتومبیل ها از طریق این صندوق قابل وصول نمی باشد

بنابراین زیان دیدگان میتوانند با در دست داشن مدارک و شواهد به صندوق تامین و یا شعب مرکزی بیمه ایران( که شعبه صندوق در شهرستان ها هستند) در شهرستان ها مراجعه نموده و مراحل قانونی را طی کنند.

با تشکر

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (3,120 امتیاز)

سلام 

در صورتی که مقصر حادثه فرار کرده باشد و  مشخص نباشد و قابل پیگیری از روی پلاک هم نباشد .

 در صورتی که گزارش مقامات قضایی وجود داشته باشد با طرح شکایت می توانید از صندوق تامین خسارات های بدنی دیه را دریافت نمایید .

 در صورتی که مقصر حادثه قابل پیگیری باشد مثلا از طریق پلاک با طرح شکایت در مراجع قضایی و پیگیری قانونی با پیدا شدن مقصر حادثه از بیمه نامه آن می توانید خسارت و دیه را دریافت نمایید .

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...