عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
431 بازدید
سوال شده قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط
ویرایش شده قبل توسط
در صورت نداشتن بیمه تامین اجتماعی ، بیمه مسیولیت خسارت را پرداخت می کند ؟ چگونه ؟ مدارک اثبات کارگر برای شرکت بیمه کدام است ؟
2 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام

در زمان بروز خسارات، تامین اجتماعی در مورد هزینه های پزشکی و دیه و نقص عضو تعهدی ندارد و صرفا دفترچه درمانی( در صورت وجود) میتواند بخشی از هزینه ها را تامین کند.
 خسارات صورت گرفته در کارگاه ها به عهده کارفرما بوده و در صورت دارا بودن بیمه نامه مسئولیت، تا سقف تعهدات و طبق پوشش های موجود، قابل جبران میباشد.

تامین اجتماعی تنها در صورت فوت و یا از کارافتادگی کارگران، ماده 66 را اعمال نموده و جهت برقراری مستمری بازماندگان و یا کارگر ازکارافتاده، بر اساس آخرین حقوق دریافتی کارگر( که حاقل حقوق پایه اداره کار می باشد) به ازای ده سال را بطور یکجا از کارفرما دریافت کرده و در مقابل ، مستمری را مادام العمر به بازماندگان و یا فرد ازکارافتاده پرداخت مینماید.

این ماده نیز با عنوان پوشش جبران خسارات ماده 66 تامین اجتماعی قابل بیمه نمودن می باشد.

موفق باشید

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (25,380 امتیاز)
بیمه مسولیت کارفرما در قبال کارکنان، نیازی به لیست تامین اجتماعی ندارد ولی رابطه کارگر و کارفرما باید اثبات شود.
ثبت در لیست حضور غیاب، دریافت مزد، قرارداد کاری و ... بخشی از ادله اثبات کننده رابطه کارفرمایی است.
.................................................................
محمد کولیوند
***********************************************
مشاور خرید بیمه نامه در کلیه رشته های اموال،اشخاص، مسولیت، مهندسی و بیمه های خاص
***********************************************
قبول وکالت دریافت خسارت از شرکت های بیمه
برای مشاوره تلفنی و حل سریع مشکل خود کلیک کنید

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...