دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
9,550 بازدید
قبل در بیمه اجباری پرسنل و کارکنان توسط (130 امتیاز)

بنده قصد ثبت شركت دارم با اين شرايط كه بنده در سمت مديرعامل و همسرم رئيس هيئت مديره (يا عضو) باشند و هر دو سهامدار هستيم.

 در حال حاضر بيمه من و همسرم بيمه اجباري است و از شركت هاي ديگري پرداخت مي شود.  آيا بعد از ثبت نهايي شركت هم مي توان همين روال را ادامه داد؟ 

يا حتما لازم است يا به صورت خويش فرما باشيم و يا به عنوان حقوق بگير داخل ليست شركت خودمات باشيم؟ قوانين بيمه در اين رابطه چگونه است

 مثلا اگر بازرس بيمه به شركت مراجعه كند، در رابطه با بيمه مديرعامل و اعضاي هيئت مديره سوال خواهد داشت يا اين كه صرفاً وضعيت بيمه اجباري كارمندان مدنظر بازرس بيمه قرار مي گيرد؟

 پيشاپيش از پاسخ شما ممنونم

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

بند 11 بخشنامه شماره 9 فنی و درآمد :

اعضاء هیأت مدیره کارگاههای دارای شخصیت حقوقی که حقوق دریافت می دارند در صورت تمایل به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه می توانند با ارائه درخواست کتبی پس از بررسی اشتغال بکار در کارگاه ودریافت حقوق نسبت به درج نام خود در لیست کارگاه همانند سایر بیمه شدگان و با نرخ ۲۷ درصد اقدام نمایند.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (130 امتیاز)
خيلي ممنون بابت پاسخي كه داديد. ولي من سوالم اين هست كه براي مديرعامل و اعضاي هيئت مديره يك شركت تازه تاسيس (كه همگي سهامدار شركت هم هستند) امكان پرداخت حق بيمه اجباري از شركت هاي ديگر به عنوان كارمند وجود دارد يا خير؟ يعني كسي كه طبق اساسنامه، مديرعامل يا رئيس هيئت مديره يك شركت تازه تاسيس است، مي تواند كار قبلي خود را به عنوان كارمند يك شركت ديگر ادامه دهد و بيمه اجباري 30 درصد از آن شركت داشته باشد؟
قبل توسط (54,700 امتیاز)
با سلام
اگر در آنجا کار می کنید با توجه به کارکردتان ، کارفرما می تواند حق بیمه تان را رد کند . البته دیگر نمی توانید در شرکت خودتان بیمه خویش فرما کنید مگر اینکه به عنوان کارگر با شغل مشخص در شرکت خودتان نیز مشغول باشید .
با تشکر

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.