دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+4 امتیاز
708 بازدید
قبل در تامین اجتماعی و قانون کار توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
23%بیمه کارفرما شامل چه چیزهایی میشود؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (56,040 امتیاز)

با سلام ،

منبع اصلی درآمد سازمان تأمین اجتماعی وصول حق بیمه می‌باشد كه تركیب آن به صورت زیر است:

* پرداخت 23 درصد از دستمزد کارگر به عنوان حق بیمه توسط کارفرما که مقرر است از این میزان: 14 درصد برای خدمات بلندمدت و كوتاه‌مدت، 6 درصد بابت درمان و 3 درصد برای بیمه بیكاری هزینه شود.

* پرداخت 7 درصد از دستمزد کارگر به عنوان حق بیمه توسط کارگر که مقرر است، 5 درصد برای خدمات كوتاه‌مدت و بلندمدت و 2 درصد نیز بابت درمان هزینه شود.

* پرداخت 3 درصد از دستمزد کارگر به عنوان حق بیمه توسط دولت که مقرر است، 2 درصد بابت خدمات بلندمدت و یك درصد بابت درمان هزینه شود.

* و نهایتاً حق بیمه‌ای كه سازمان تأمین اجتماعی از كارفرمایان، بیمه‌شدگان و دولت وصول می‌كند 33 درصد است که معادل یك سوم حقوق و مزایای افراد شاغل می باشد.

اگر بدقت توجه نمائیم مشاهده می کنیم که قرار است از این 33% میزان 21% بابت خدمات بلند مدت و کوتاه مدت، 9 درصد بابت درمان و 3 درصد برای بیمه بیکاری هزینه شود.

بر اساس آخرین محاسبات آکچوئری که 33 سال پیش توسط فردی به نام " اسمیت " از متخصصین محاسبات بیمه ای سازمان بین المللی کار ILO صورت گرفته است مقرر بوده که نرخ حق بیمه 30 درصد باشد که از این 30% میزان 18 درصد آن برای تأمين تعهدات بلندمدت (مستمري‌هاي بازنشستگي، از كار افتادگي و بازماندگان)، 3 درصد براي تأمين تعهدات كوتاه‌مدت و 9 درصد برای بخش درمان پيش‌بيني شده بود. که از سال 1356 تا کنون مورد بازنگری قرار نگرفته است.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

+2 امتیاز
1 پاسخ 140 بازدید
سوال شده 4 سال قبل در تامین اجتماعی و قانون کار توسط عبد الصاحب نوری صادقی
+2 امتیاز
1 پاسخ 118 بازدید
انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.